7 divů světa
21/11/2018
Kategorie: Karetní hry, Novinky

7 divů světa: Duel

Desková hra 7 divů světa letos oslavila sedmé výročí a za tu dobu se mimojiné i s mnoha prodanými kopiemi stala klasikou mezi moderními deskovými hrami. Jediné co chybělo, byla hratelná varianta pro dva hráče 7 divů světa: Duel. To však původní autoři napravili a vytvořili dokonce hru roku 2017. Pojďme tedy zjistit, proč stojí za to si hru zahrát i dnes.

O čem hra je?

7 divů světa: Duel je svižnou karetní hrou. Každý z hráčů během tří epoch buduje antickou civilizaci a to za pomoci získaných karet, které jsou ve společné nabídce. Cílem je dosáhnout jednoho ze tří vítězství.  Hráč může partii i předčasně ukončit a zvítězit, když získá vědeckou nebo vojenskou převahu. Pokud tato možnost nenastane po skončení třetí epochy, nastane závěrečné bodování, které rozhodne o vítězi. Vyhrává hráč s nejvíce body.

Jak se hra hraje?

Na počátku si hráč vybere ze společné nabídky 4 divy, ty bude moci postavit v průběhu partie.  Pak už na řadu přichází samotná hra, v níž se hráči střídají.  Hráč, který je na řadě si vybere jednu kartu ze společného obrazce, kde neleží žádná jiná karta a udělá jednu ze tří možností.  První možnost je kartu vložit do herní oblasti. Další možností je odhodit a získat za ni mince nebo třetí možnost je postavit jeden z divů. Hráči si postupně rozšiřují svou herní oblast o nové karty. Karty přináší různé druhy výhod dle druhu karty. Třeba hnědé a šedé karty produkují suroviny k vykládáním dalších karet nebo ke stavbě divů. Žluté karty slouží jako slevy k nákupu surovin a modré spolu s fialovými přináší vítězné body. Celou hru však ještě zamotávají zelené karty, což jsou karty vědy a červené vojenské karty. A jak už bylo zmíněno v úvodu, zvítězit můžete i vojenskou nebo vědeckou převahou. Vítězství vojenskou převahou, pokud se po vyložení červené karty dostane ukazatel vojenského konfliktu až do domovského města protihráče. Vědeckého vítězství zase dosáhnete, když budete vlastnit šest různých vědeckých symbolů.

Závěr

Hra 7 divů světa: Duel je skvěle navrženou hrou.  Interakce ve hře jsou spolu úzce spojeny a navíc díky třem možnostem, jak hru vyhrát, je celé soutěžení více než napínavé. I přes rychlost partií si hra zachovává strategickou i taktickou hloubku. 7 divů světa: Duel tak ukazuje, jak má vypadat hra pro dva hráče tedy interaktivní, napínavá a dynamická.

PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vcGFydG5lci5rb2tpc2thc2hvcC5jei9yb3RhdG9yL2tpZC8xL2FmZmlsaWQvNnZ2aHNnZW4vdmVsaWtvc3QvMjUweDI1MC9tZXRvZGEvZGlyZWN0aWQvIiB3aWR0aD0iMjUwIiBoZWlnaHQ9IjI1MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIHNjcm9sbGluZz0ibm8iPjwvaWZyYW1lPg==