Activity
03/09/2018
Kategorie: Deskové hry, Novinky

Activity Gold: Ještě větší zábava než dřív

Hra Activity patří mezi nejoblíbenější stolní hry. Pro ještě větší zábavu byla vytvořena verze Gold s novými kartičkami plus speciálními zlatými kartičkami.  Hra je skvělá v tom, že dokáže pobavit nejen partu dětí, ale i dospělých.  A jaké další výhody hra má, co se při ní děti naučí nebo jak jim pomoct se zlepšit?

Základní informace

Pokud hru dobře neznáte, uvedeme pár základních informací, jak se hra vlastně hraje. Tak tedy, hra Activity Gold je určena pro 4- 16 hráčů od 10 let.  Každý tým skládající se nejméně ze 2 hráčů a má svou figurku.  Proto, aby mohl tým ve hře postupovat, musí splnit jeden úkol ze tří kategorií a to pantomima, kreslení nebo slovní popis.  Někdo z týmu předvádí a ostatní spoluhráči hádají během časového limitu. Pokud tým uhádne, postupuje vpřed. V případě, že se některý tým dostane na zlaté políčko, tak hádají všechny týmy.

Provedení hry

Co se týká provedení hry, tak je jednoduché a zároveň účelné. Activity Gold je už několikáté vydání, takže se v ní objevují těžší a spíše netradiční pojmy. To je na druhou stranu dobře, protože jsou pojmy originální, neokoukané a hádání napínavější. Activity jsou velká zábava, při které se pobaví opravdu všichni a navíc zlaté karty zábavu ještě prodlouží.

Co se děti při hře naučí?

Proč jsou Activity Gold dobré z hlediska učení, je hned několik důvodů. Obecně jsou Activity výborným tréninkem vyjadřování a rozvíjení slovní zásoby, především u kategorie, ve které musíte mluvit. U všech tří kategorií si musíte umět uspořádat myšlenky a umět spolupracovat v týmu, což je také pro rozvoj důležité a u dítěte na Základní škole obzvlášť.  Když budete hrát Activity s dětmi poprvé, vysvětlete jim, jak být úspěšný.  A pokud i během hry uvidíte, že dítě dělá nějakou chybu opakovaně, vysvětlete mu, jak se zlepšit a jak strukturalizovat svůj výklad, protože to bývá pro děti nejzáludnější.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vcGFydG5lci5rb2tpc2thc2hvcC5jei9yb3RhdG9yL2tpZC8xL2FmZmlsaWQvNnZ2aHNnZW4vdmVsaWtvc3QvMjUweDI1MC9tZXRvZGEvZGlyZWN0aWQvIiB3aWR0aD0iMjUwIiBoZWlnaHQ9IjI1MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIHNjcm9sbGluZz0ibm8iPjwvaWZyYW1lPg==