Attentat 1942
17/09/2018
Kategorie: Novinky, PC hry

Attentat 1942: Interaktivní dokument

Rok 1942 a tehdejší Protektorát Čechy a Morava byl pod krutou nadvládou nacistů. Nebyla to jednoduchá doba a lidé každý den bojovali o život. A v tomto temném období se odehrává i příběh hry  Attentat 1942.

Netypický herní příběh

Hra Attentat 1942 nevypráví typický herní příběh, ale komorní drama jedné rodiny.  Vy v roli vnuka či vnučky se snažíte rozluštit, proč vašeho dědu poslali do koncentračního tábora. Zpočátku je indicií málo, ale pokud se budete snažit, rozkryjete celou pravdu a to pomocí série rozhovorů s živými herci.  Kromě informací o rodině se dozvíte také něco o tehdejší situaci a době. Informace se budete dozvídat z pohledu novinářů, odbojářů i lidí z koncentračních táborů. Všechny rozhovory působí dost autenticky, což vás někdy až zamrazí.  Attentat 1942 tak není úplně typickou hrou, jako spíš interaktivním dokumentem. Budete se tak zábavnou formou vzdělávat.

Attentat 1942

Rozhovory a minihry

Počítačová hra Attentat 1942 kombinuje různé učební postupy, jak se dozvědět co nejvíce a zároveň nenásilnou formou. Kromě rozhovorů jsou zde i minihry, které vzdělávají ještě originálnějším způsobem. Nejlepší je asi ta, kdy se snažíte doma zničit všechny problematické předměty. V místnosti je předmětů zhruba 30 a pokaždé rozhodnutí vám hra osvětlí závadnost daného předmětu. Podobnou minihrou je třeba i úklid bytu po nájezdu gestapa. Ke každému předmětu se zase váže nějaký příběh.  Další originální minihorou je psaní článku zaměřeného proti atentátníkům.  Do ruky nejdříve dostanete dobový článek a vašim úkolem je v jeho stylu skládat úryvky, aby byl text co nejvíce konzistentní a ideově schvalitelný.  Díky minhrám se mnohdy dozvíte více než z učebnic dějepisu.

Skvělá učební pomůcka

Attentat 1942 je unikátní a zajímavá hra pro všechny, které zajímá historie. Stejně tak se, ale hodí jako výchovný doplněk či učební pomůcky pro děti, jenž k dějepisu třeba moc netíhnou. Je to totiž pomůcka, která poučí o době, situaci a poskytne pohled z několika stran.

PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vcGFydG5lci5rb2tpc2thc2hvcC5jei9yb3RhdG9yL2tpZC8xL2FmZmlsaWQvNnZ2aHNnZW4vdmVsaWtvc3QvMjUweDI1MC9tZXRvZGEvZGlyZWN0aWQvIiB3aWR0aD0iMjUwIiBoZWlnaHQ9IjI1MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIHNjcm9sbGluZz0ibm8iPjwvaWZyYW1lPg==