Baldurs Gate Enchanced Edition
16/01/2017
Kategorie: Mobilní hry, Novinky, RPG

Baldurs Gate Enchanced Edition na mobilu: Milovníci klasických RPG plesají

Milujete RPG a nechtěli byste si nechat ujít ani remaky starých klasik? Pak je právě pro vás stvořen titul Baldurs Gate Enchanced Edition. Právě on totiž dokáže nabídnout klasiku v novém hávu, a to klidně i na mobilním zařízení. S čím vším se u této hry setkáte? Prakticky se vším, co mohl dříve nabídnout originál. Součástí hry je ale i spousta novinek, které rozhodně stojí za zmínku. Beamdog se zkrátka pochlapil a bavit se budou nejenom zarputilí příznivci této známé série.

Baldurs Gate Enchanced Edition

Změny jsou patrné již v úvodu

Hned na úvod zaznamenáte bezesporu to, že jsou vylepšeny animace. Jsou prakticky kompletně nové. Intro sice vypadá hezky, nicméně milovníci klasiky asi nebudou až tolik nadšení. Navíc dochází k trhání, které úvodní dojem často zhatí. Widescreen nicméně zůstal stejný, takže není co řešit. Graficky se jedná o velmi povedený titul, takže si můžete být jistí, že vás atmosféra chytí a nebude chtít pustit. I zvukově hra nijak nepokulhává. Celý dojem je prostě vynikající.

Klasický vstup do herního světa

Vstup do samotné hry se odvíjí podle chuti konkrétního hráče. Někdo zvolí již předem definované postavy a jiný si naopak dá tu práci a vytvoří si vlastní postavy, byť za cenu času. Herní povolání a rasy se také do jisté míry liší, nicméně jakési jádro zůstává stejné. Postavu si tak vytvořte rychle a v zajímavém provedení. Doporučujeme vyvážit magické i silové vlastnosti celé družiny. Ideální je dodržovat klasická pravidla systému D&D.

Baldurs Gate Enchanced Edition

Inovovaný mutiplayer

Hodně zajímavý je přídavek The Black Pits. Jedná se o alternativu multiplayeru, která je typická i tradičními souboji přímo v aréně, a to pod vedením Baelona Baviče. Hra se mohla do jisté míry povést poněkud lépe, nicméně svět Forgotten Realms je zde vykreslen neopakovatelně a minimálně každý vyznavač dungeonů si k ní cestu najde.

PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vcGFydG5lci5rb2tpc2thc2hvcC5jei9yb3RhdG9yL2tpZC8xL2FmZmlsaWQvNnZ2aHNnZW4vdmVsaWtvc3QvMjUweDI1MC9tZXRvZGEvZGlyZWN0aWQvIiB3aWR0aD0iMjUwIiBoZWlnaHQ9IjI1MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIHNjcm9sbGluZz0ibm8iPjwvaWZyYW1lPg==