Bioshock Infinite
25/07/2016
Kategorie: Akční, Novinky

BioShock Infinite je hrou na bohy

BioShock Infinite je titulem, na který se v podstatě těšil a těší celý svět. Napsat tedy pouze jakési strohé hodnocení by nebylo úplně na místě a titul si zaslouží mnohem větší míru detailu. Hlavní hrdina Booker DeWitt je nucen odejít z Pinkertonovy národní agentury, nicméně potkává dvě silně mysteriózní postavy, které jej žádají, aby pátral po neznámé dívce Elizabeth a zbavil se tak všech svých restů, které momentálně ještě má. Jeho cesta je sice vzdálená, ale o to poutavější. Bavit se budete zaručeně u každého detailu!

Prostředí vás pohltí

V první řadě je třeba se soustředit na samotné prostředí města Columbia, ve kterém se hlavní postava nachází. V dobách minulých bylo toto město jakousi americkou chloubou a vrcholem technologií, které byly nejmodernější. Od roku 1901 plulo po široké obloze a bylo dokonalé ve všech směrech. Lidská pýcha ale nezná hranic a hraní si na bohy se nevyplatilo žádnému z obyvatel. Spojení se zemí bylo nadosmrti přerušeno a město se pouze nachází v oblacích. Hlavní hrdina v něm však musí najít ztracenou dívku. Když se ale spojí skvělé tóny hudby a neskutečně hit ech grafika nejrůznějších lokalit města, není co řešit.

Bioshock Infinite

Pod kontrolou nemáte nic…

Klíčem k celému hraní je Elizabeth. Tato mocná dívka umí prakticky všechno, co je běžnému smrtelníkovi na hony vzdálené. Hovořit bychom měli zejména o dokonalém ovládání času a prostoru. Díky otevírání časoprostorových mezer si může bez problémů místit kamkoli předmět, který pak nebude k nalezení anebo naopak bude třeba je využít v určité době. Často se díky nejrůznějším plechům a jejich přesunu můžete pohodlně bránit útokům strážců. Mnohdy se ale mohou právě oni aktivovat.

Monumentální souboje

Každá akční hra si zaslouží maximálně propracovaný systém soubojů. Brokerova osobnost je maximálně rozmanitá a po vypití nejrůznějších lektvarů je ještě krátkodobě zpestřena. Jinak může zařídit, že nepřátelé půjdou proti sobě anebo posílat na ostatní hejna krkavců. Výjimkou nejsou ani zápalné granáty a metání blesků. Na užívání takzvaných vigorů je ale zapotřebí sůl. S tou by ale hlavnímu hrdinovi měla pomoct Elizabeth. Popřípadě si je lze dokoupit. Mysteriózní svět kombinaci s užíváním vlastní fantazie vám budou odměnou za obrovskou porci času, kterou hře věnujete…

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vcGFydG5lci5rb2tpc2thc2hvcC5jei9yb3RhdG9yL2tpZC8xL2FmZmlsaWQvNnZ2aHNnZW4vdmVsaWtvc3QvMjUweDI1MC9tZXRvZGEvZGlyZWN0aWQvIiB3aWR0aD0iMjUwIiBoZWlnaHQ9IjI1MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIHNjcm9sbGluZz0ibm8iPjwvaWZyYW1lPg==