Brain Box
27/02/2017
Kategorie: Logické, Novinky, PC hry

Brain Box: Logika na prvním místě

Retro klasika v moderním hávu. Logický Brain Box je typický právě v tom, že si připomenete staré dobré chvíle s podobnými tituly. Samotné hraní je ovšem poněkud modernější. Svěží vzhled grafiky a atmosféra rozhodně stojí za vyzkoušení. Pamatujete si na staré dobré Atari, kde se Brain Box hrál! Pak pochopíte herní mechaniku během několika málo vteřin. Dlužná vám hra nezůstane ani chytlavou hudbu a v neposlední řadě i 3D provedení, jež vyhovuje jen některým hráčům.

Archaický koncept, moderní řešení

Základní cíl celého vašeho snažení je dostat Tatara, který vám byl přidělen, do cílového pole. Avatara poznáte dle toho, že se jedná o jakousi speciální kostku s typickýma očima. Mapa nápadně připomíná složitý labyrint, v němž najdete neustále nějakou tu překážku. Jednat se může jak o poměrně hlubokou jámu, tak třeba o volně ležící kostku. Vy sami si již musíte poradit s tím, jakým způsobem se takovéto překážky efektivně zbavit. Často je třeba mozek dokonale namáhat.

Kostky neutáhnete

Nad každou jámou najdete ukazatel, na němž se zračí číslice. Ta vyjadřuje míru hloubku konkrétní jámy. Vy tak rázem zjistíte, kolik kostek je nezbytné dotlačit až na místo. U žlutých tlačítek, jež si zaslouží stlačení, je situace totožná. Po stlačení některého z nich se vám otevře cesta dál. Jediný problém spočívá pouze ve způsobu transportu kostek. Nelze je táhnout. Jediný pohyb spočívá v jejich tlačení.

Moderní zpracování každému nevyhoví

Brain Box je charakteristický novým inovativním zpracováním. Ne každému tato skutečnost ale musí nezbytně vyhovovat. Kamera je sice trojrozměrná, nicméně je upevněná tak, že postavičku hranatých tvarů posune úplně někam jinam, než byste ji čekali. Problém hry spočívá i v přítomnosti pouhých 20 úrovní, které projdete a v podstatě končíte.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vcGFydG5lci5rb2tpc2thc2hvcC5jei9yb3RhdG9yL2tpZC8xL2FmZmlsaWQvNnZ2aHNnZW4vdmVsaWtvc3QvMjUweDI1MC9tZXRvZGEvZGlyZWN0aWQvIiB3aWR0aD0iMjUwIiBoZWlnaHQ9IjI1MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIHNjcm9sbGluZz0ibm8iPjwvaWZyYW1lPg==