Lethis
21/09/2015
Kategorie: Novinky, Online hry, Strategie

Budovatelská strategie Lethis

Nádherný svět nejmodernější grafiky spojený se strategií staré školy. Přesně takto vyznívá nový titul od francouzského týmu Triskell Interactive. Lethis – Path of Progress je prvotinou, která vychází z tohoto studia a rozhodně stojí za to na ni upozornit. Již na počátku hry po naloadování zaujme skvěle provedené menu, které je detailní, barevné a veselé. Vyberete si jeden ze třech módů, kterými jsou tutoriál, kampaň a sandbox. Zapomenut nelze ani na výběr stupně obtížnosti. Není od věci projít si tutoriál i v případě, že jste již v hraní strategií ostřílenými matadory.

Lethis 3

Tutoriál a kampaň

Tutoriál, tedy jakési vysvětlení pravidel hry, je složen z celkem 5 částí. Postupně se naučíte od nejjednodušších úkonů i ty nejsložitější. V podstatě všechny vychytávky a zajímavosti se dozvíte již v úvodní části hry, takže pak vás již tolik nového čekat nebude. Když absolvujete instruktáž, dostanete se až ke kampani, která je složena z celkem 26 misí. Celá kampaň je protkána příběhem, jehož část si lze přečíst před každou z misí. Příběh mapuje historii světa, nicméně spíše se jedná o jakési politické hádky, které vám jako hráči komplikují průběh hraní.

Standardní mise

Mise představují jakousi klasiku. Když dosáhnete 3 000 obyvatel v domech na úrovni 10 a vyexportujete 3 000 zlata měsíčně, postavíte monument. Liší se zejména množstvím surovin a jinými charakteristikami. V každé z oblastí budete nuceni importovat. U některých misí se bude muset uplatnit vaše logické uvažování a vy sami tak budete skládat jakési puzzle.

Lethis2

Plusy hry

-          nápaditá stylizace a chytlavá hudba

-          inovace žánru

-          zachování ducha budovatelských strategií minulosti

-          rozličný přístup pro společenské vrstvy

Mínusy hry

-          nedotažené herní mechanismy

-          momentálně minimální množství obsahu

-          minimální námětové využití

-          umělá inteligence podivného vzezření a chování


Zdroje obrázků: http://www.gamersyde.com/news_lethis__path_of_progress_trailer-16191_en.html

PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vcGFydG5lci5rb2tpc2thc2hvcC5jei9yb3RhdG9yL2tpZC8xL2FmZmlsaWQvNnZ2aHNnZW4vdmVsaWtvc3QvMjUweDI1MC9tZXRvZGEvZGlyZWN0aWQvIiB3aWR0aD0iMjUwIiBoZWlnaHQ9IjI1MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIHNjcm9sbGluZz0ibm8iPjwvaWZyYW1lPg==