Celestia
09/10/2017
Kategorie: Novinky, Oddechovky

Celestia: Rodinná hra s francouzským šmrncem

Hra Celestia má krásnou grafiku a hrát ji mohou opravdu všichni. Více si ji však užijete ve větším počtu. A pokud popustíte uzdu své fantazii, můžete si být jisti, že se dostanete do kouzelného světa, kterým se potloukal i Gulliver.

Staňte se kapitánem výpravy

Většina deskových her zaujme většinou vymačkáváním žetonů, vzdušným výletem po ostrovních městech si v této hře vytvoříte trojrozměrné plavidlo, které vezme figurky hráčů na cestu úskalími. Výpravu z prvního města vede hráč, který je zároveň kapitánem. Ostatní hráči budou cestující. Kapitán musí následně za pomoci karet zdolávat nebezpečí, která padla na kostkách. Pravidlem je, že symbol mraku se zase překoná vždy jen kartou se symbolem mraku. Pokud se vám podaří překonat všechny symboly, vzdušené plavidlo přesune na další ostrov. Kapitánem se však stane jiný hráč. Nemá- li kapitán dostatek karet na překonání všech nebezpečí, vzducholoď padá k zemi. Cílem hry je získat 50 a více bodů a vyhrává samozřejmě ten s nejvyšším skóre.

Pravidla

Tuto hru si oblíbí nejen děti, ale i dospělí. Pravidla hry lze snadno vysvětlit i začátečníkům. První partii tak rozehrajete již během několika minut, příprava tak jednoduchá, že se během hry nebudete muset ani dívat do pravidel. Navíc hru můžete hrát několika způsoby. Od divokého blafování a předstírání až po relaxační záležitost. Příjemná je i délka hrací doby, která je něco okolo půl hodiny.

Malá negativa

I když má Celestia v podstatě samé superlativy, nějaká negativa přec jen najdeme. Tím prvním negativem je již zmíněný počet hráčů. Napsáno je sice 2-6 hráčů, ale ve dvou hra nemá moc smysl. Druhým negativem nebo spíše varováním před zklamáním je, že hra sice podle krabice vypadá jako příběhová deskovka,ale není to tak úplně pravda. Ilustrace jsou opravdu krásné, avšak na kartách měst naleznete pouze body. Po prvním zahrání určitě prvotní zklamaní zmizí a užijete si hru jako takovou.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vcGFydG5lci5rb2tpc2thc2hvcC5jei9yb3RhdG9yL2tpZC8xL2FmZmlsaWQvNnZ2aHNnZW4vdmVsaWtvc3QvMjUweDI1MC9tZXRvZGEvZGlyZWN0aWQvIiB3aWR0aD0iMjUwIiBoZWlnaHQ9IjI1MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIHNjcm9sbGluZz0ibm8iPjwvaWZyYW1lPg==