Chuchel
24/09/2018
Kategorie: Novinky, PC hry

Chuchel: Unikátní česká hra

České studio Amanita Design má světe počítačových her zcela unikátní postavení. Jejich největší předností je fakt, že dokážou propojit tvorbu vzájemně blízkých umělců a dohromady vytváří něco, co u nás nemá obdoby.  Letos v březnu vydalo toto studiu hru Chuchel, na kterou se nyní podíváme.

Žádná klasická hra

Hodnotit hru Chuchel jen z hlediska hratelnosti se nedá.  Chuchel není klasická počítačová hra, veškeré hráčovo snažení je založeno na principu pokus/ omyl. Nenajdete zde ani žádnou výzvu ani svobodu řešení, což ale neznamená, že je pc hra Chuchel nuda.  Jedná se spíše o interaktivní kreslený seriál. Seriálové formě odpovídá i struktura hry.  Hra obsahuje 30 samostatných obrazovek, které jsou na sobě nezávislé, ale všechny mají stejný úkol.  Hlavní hrdina černý Chuchel touží po třešni, jenže pokaždé, kdy se mu podaří ji získat, tak o ní zase  přijde.  Každá scéna pak funguje samostatně nezávisle na předchozí. Pokaždé dostanete novou sadu objektů, na něž musíte klikat ve správném pořadí.

Chuchel

Jedna velká zábava

Možná to zní trochu nudně, ale ve skutečnosti je to velká zábava.  Nekonečná zásoba vtipných animací a zjišťováním toho, co který objekt dělá je zábavnější než přemýšlení o tom, jak na sebe jednotlivé akce navazují. V některých levelech není ani přemýšlení potřeba, protože donekonečna opakujete stejnou činnost, dokud se nedostaví potřebný efekt.  Tato zábava bude trvat zhruba tři hodiny, což pro někoho může být málo, ale i v takovém krátkém čase nemá hra slabé místo. Kreativita autorů navíc nezná mezí a podněty se na vás budou jen valit, až budete dokonce přehlceni.

Nenáročná česká hra

Zmínit musíme i zvukovou stránku, kterou měla na starosti hudební skupina DVA.  Ze začátku se vám možná bude zdát použitý elektrický hudební styl spíše infantilní, ale nakonec vám bude dávat smysl.  Navíc kromě doprovodné hudby i každá sebemenší akce vyvolává nějakou zvukovou reakci. Chuchel tak nejde než doporučit všem. Je to totiž nenáročná česká hra, u které se opravdu pobavíte.

PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vcGFydG5lci5rb2tpc2thc2hvcC5jei9yb3RhdG9yL2tpZC8xL2FmZmlsaWQvNnZ2aHNnZW4vdmVsaWtvc3QvMjUweDI1MC9tZXRvZGEvZGlyZWN0aWQvIiB3aWR0aD0iMjUwIiBoZWlnaHQ9IjI1MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIHNjcm9sbGluZz0ibm8iPjwvaWZyYW1lPg==