Conan Exiles
20/02/2017
Kategorie: Akční, Akční, Novinky

Conan Exiles: Survival RPG se vším všudy

Máte rádi hry, v nichž jde v podstatě hlavnímu hrdinovi především o holé přežití. Pak vás možná osloví i titul Conan Exiles. Možná… ne všichni milovníci tohoto žánru si totiž představují multiplayerový survival v sandboxu. Vy prakticky nehrajete za hlavního neohroženého hrdinu, ale o jednoho z mnohých lidí, kteří se prostě musí vydat do pustiny, skalisek a zkrátka pryč od pobřeží. Je nutné především přežít, bojovat a následně ovládnout své okolí. To by možná nebylo až tolik náročné, nicméně vše okolo může unavovat.

Conan Exiles

Conan jako zemědělec

Když si lidé potřebovali kdykoli v minulosti zajistit přísun potravy, bylo nezbytné, aby se vydali cestou zemědělců. Mnohdy také postačilo věnovat se lovu a snažit se shromažďovat dostatečné množství surovin potřebných k přežití. I Conan se do této role dostal. Vybuduje si přístřešek optimální k přežití a následně bude v koordinaci s dalšími hráči vytvářet osady, bojovat a snažit se zkrátka vést kvalitní a ničím nerušený život. Samozřejmě nelze zapomenout ani na zbožnost a obětování nejrůznějších věcí směrem k bohům.

Krev a brutalita boje

Syrovost a důraz na detail jsou hlavními atributy boje v této hře. Boj je především velmi rychlý, krve není rozhodně málo a k dispozici jsou jak veřejné, tak i soukromé servery. Přesto je ovšem třeba říct, že nějaké extra originality jsme se ani u tohoto dílu Conana příliš nedočkali. Naopak, chvílemi se jedná o fádní souboje, které nijak výrazně nenadchnou ani ty nejzarytější příznivce tohoto žánru.

Pestrý svět kultur a vůní

Jaký je tedy svět Conana a atmosféra, která jej provází? V Conan Exiles jsou patrné velmi barvitě vylíčené kultury, města typická exotickým pojetím a v neposlední řadě také spousta zajímavých ras a národů. Dávné legendy, kultury přesycené mystikou a svérázní společnici bojující s vámi za správnou věc. I takto lze svět dávných legend bez větších problémů vykreslit.

PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vcGFydG5lci5rb2tpc2thc2hvcC5jei9yb3RhdG9yL2tpZC8xL2FmZmlsaWQvNnZ2aHNnZW4vdmVsaWtvc3QvMjUweDI1MC9tZXRvZGEvZGlyZWN0aWQvIiB3aWR0aD0iMjUwIiBoZWlnaHQ9IjI1MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIHNjcm9sbGluZz0ibm8iPjwvaWZyYW1lPg==