Crowfall
09/04/2018
Kategorie: Novinky, Online hry, RPG

Crowfall: Bavte se ve středověku

Crowfall nesleduje ten tradiční model MMO. Hráči si sice vytváří postavu jako kdekoliv jinde, ale plní časově pevné a ohraničené scénáře. Každá kampaň má tak jasný začátek i konec, po které se vše restartuje a začíná zase znova. A k čemu jsou tyto dočasné světy dobré? Jaké to všechno bude až Crowfall hra vyjde?

Dočasné světy

Dočasné světy slouží k zisku surovin, které jsou potřeba pro budování ve světech spravovaných hráči. Ty jsou permanentní a nedoje k jejich vymazání na rozdíl od dočasných. Hráči, kteří jsou dostatečně vysoko na společenském žebříčku, mohou do dočasných světů na mise vysílat své leníky. Tedy hráče, sloužící pod nimi. U Crowfall cz bude tak záležet na hráčské interakci a hráči generovaném obsahu a také na ekonomice.

Crowfall

Mechanismy procedurálního generování

Tvůrci se věnují umisťování budov v dočasných světech popořadě a mechanismy procedurálního generování pak budou umisťovat pouze tam, kde je logický jejich výskyt. Navíc vývojáři slibují, že dvě stejného typu nebudou nikdy identické a také, že si pohrají s tím, aby generované světy vypadaly dost reálně. Crowfall jako hra nemá ani tradiční systém postav. Hráči se totiž ujímají role vran (podle toho také název hry) se schopností zmocnit se jakékoliv lidské schránky. Vrána má totiž symbolizovat lidskou duši. Díky tomuto systému se také přenáší zkušenosti mezi postavami a do jisté míry i mezi světy.

Kdy to všechno vypukne?

S příslibem toho, že hráči budou moci ve světe hry ovlivňovat skoro vše, se stává hra velmi atraktivní a určitě si všichni těší, až si budou moci předávat informace na Crowfall fóru. Autoři jsou dost ambiciózní a otázkou zůstává, jestli se jim podaří všechny svém ambice splnit. Stanovené datum vydání není, ale autoři preferují jako distribuční model Crowfall např. jako Guild Wars 2. To znamená, že ti co si hru zakoupí, ji budou vlastnit a nebudou hrozit žádné další dodatečné platby.

 

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vcGFydG5lci5rb2tpc2thc2hvcC5jei9yb3RhdG9yL2tpZC8xL2FmZmlsaWQvNnZ2aHNnZW4vdmVsaWtvc3QvMjUweDI1MC9tZXRvZGEvZGlyZWN0aWQvIiB3aWR0aD0iMjUwIiBoZWlnaHQ9IjI1MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIHNjcm9sbGluZz0ibm8iPjwvaWZyYW1lPg==