JihoČesko
04/01/2018
Kategorie: Deskové hry, Novinky

Desková hra JihoČesko spolehlivě zažene nudu

Hledáte deskovou hru, která by vás či vaše ratolesti zabavila a přinesla jim i nějaké ty nové znalosti? Pak zapomeňte na tradiční Člověče, nezlob se! Tento léty prověřený titul sice přinese adrenalin a strach z vyhození, nicméně nové informace nikoli. Pozoruhodnou novinku představuje titul JihoČesko, který je určen nejen pro obyvatele a milovníky oblasti jižních Čech. Pro kolik hráčů je JihoČesko určeno, jaká jsou jeho pravidla a co zaujme nejvíce? Na veškeré tyto otázky si postupně odpovíme.

JihoČesko

Zabaví se až 4 hráči

Hra JihoČesko je typická svým originálním hracím polem, jež do jisté míry připomíná klasické deskové hry. Tvořena je celkem 7 jihočeskými okresy, jimiž jsou Prachatice, Český Krumlov, České Budějovice, Tábor, Písek, Strakonice a Jindřichův Hradec. V rámci každého z nich je na hrací desce zobrazeno 14 polí. Po nich se posunuje herní figurka dle hodnoty ukázané po vrhu hrací kostkou. JihoČesko mohou hrát 2 až 4 hráči.

JihoČesko

Vyhazování nahradí nové vědomosti

Byli jste zvyklí u podobných deskových her na vyhazování figurek z hracího pole? Hra JihoČesko takto koncipována není. Vše je ovšem nahrazeno a překonáno celkem 700 otázkami na téma Jižní Čechy. Na každou z nich odpovídáte v momentu, kdy se vaše figurka ocitne na zeleném poli. Správná odpověď znamená bod navíc, který se vám v konečném součtu bude náramně hodit.

JihoČesko

Pantomima zaručeně pobaví

Zajímavým zlepšovákem ve hře je pole s označením A. To značí pantomimické sehrávání scének spjatých s otázkami při vstupu na zelené pole. Pokud spoluhráč uhodne, získává bod stejně jako ten, kdo předvádí. Celé poměrně dlouhé klání vyhrává ten, kdo získá nejvíce bodů a dorazí do cíle na náměstí v Českých Budějovicích, kde je ostatně i start. Jestliže mají oba hráči v cíli stejný počet bodů, rozhoduje samozřejmě rychlost. A kde si hru můžete zakoupit? Například na darkoviny.cz.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vcGFydG5lci5rb2tpc2thc2hvcC5jei9yb3RhdG9yL2tpZC8xL2FmZmlsaWQvNnZ2aHNnZW4vdmVsaWtvc3QvMjUweDI1MC9tZXRvZGEvZGlyZWN0aWQvIiB3aWR0aD0iMjUwIiBoZWlnaHQ9IjI1MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIHNjcm9sbGluZz0ibm8iPjwvaWZyYW1lPg==