Diablo-III
02/02/2015
Kategorie: Novinky, PC hry, RPG

Diablo 3 už Diablo 2 nedožene…

Diablo 3 se řadí mezi velmi oblíbené tituly, které se neustále prodávají . Ostatně datadisk Diablo 3 Reaper of Souls na sebe poutá pozornost ještě dnes díky svým prodejům. I přesto tato recenze třetího dílu Diabla bude poněkud rozpačitá, a to především díky jeho porovnání s předchozí částí, která u fanoušků vyhrávala na plné čáře a jen málokdy se ozývaly hlasy, které by nějakým způsobem tuto hru hanily. V čem tedy Diablo 3 předčí svého předchůdce a v jakých ohledech naopak poněkud zaostává.

ah082109monkd3wc

Změny spíše k horšímu

Příliš mnoho změn ve třetím dílu Diabla nenajdeme. Tou hlavní je samozřejmě příběh, který nám hned na počátku dává možnost spolupracovat se známou postavičkou kultovního Deckarda Caina. Postupem času se ale dostáváme blíž a blíž k hlavnímu bossovi, jímž není nikdo jiný než sám Pán pekel Diablo. Příběh je sice lineární, nicméně poměrně nudný. Jinými slovy, projdete level, zabijete bosse a jdete na další. Kariérní postup jakékoli z postav je také poměrně stejný, když skillů poněkud přibylo. Více je ve hře také nepřátel, které se často střepou za využití nějakého hromadného chvatu či kouzla.

ah-d3-image-5-11-12

Grafika se povedla

Pokud bychom měli hledat něco, v čem Diablo 3 nijak nezaostává, pak jde o grafickou stránku věci. Grafika se skutečně povedla, a to se vším všudy. Když se zadíváme na jednotlivá kouzla a na samotné charaktery včetně prostředí, pak zjistíme, že byl kladen důraz na každý detail. Tento fakt se jednoznačně promítne do celkově pozitivního hodnocení herní atmosféry. Vše je doplněno i poutavými zvuky, které si s autentičností moc nezadají.

armor-and-weapons-diablo3

Bez internetu ani ránu

Velkou nevýhodou pro každého hráče je fakt, že Diablo 3 si bez připojení k internetu prostě a jednoduše nezahrajete. Během hry je k dispozici sice Diablo 3 fórum a mnohé další vychytávky, nicméně postupem času zjistíte, že by vám stačilo i hraní bez připojení. Ostatně stačí pár výpadků sítě a máte po všech chutích na hru, které vám třeba ještě zbyly. V zajímavé podobě nabízí Diablo 3 ps3. Hraní na konzoli je přinejmenším pozoruhodné.

Výhody

-          atmosféra na jedničku

-          hra nejen pro skalní příznivce

-          důraz na detail

-          není zapotřebí návodu

Nevýhody

-          úkoly typu „Znič všechno“ bohužel převažují

-          neustále připojení k internetu

-          občas fádní sekvence

-          již pomalu vyčpělý příběh

Nová porce zábavy s Diablo 3 určitě stojí za to, i když klasika v podobě prvních dvou dílů byla pravděpodobně originálnější .


Zdroje obrázků: http://www.thepandarenempire.com/Site/wp-content/uploads/2012/03/Diablo-III.jpg
http://www.gadgetreview.com/wp-content/uploads/2011/10/armor-and-weapons-diablo3.jpg
http://wow.joystiq.com/tag/diablo3/

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vcGFydG5lci5rb2tpc2thc2hvcC5jei9yb3RhdG9yL2tpZC8xL2FmZmlsaWQvNnZ2aHNnZW4vdmVsaWtvc3QvMjUweDI1MC9tZXRvZGEvZGlyZWN0aWQvIiB3aWR0aD0iMjUwIiBoZWlnaHQ9IjI1MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIHNjcm9sbGluZz0ibm8iPjwvaWZyYW1lPg==