Dishonored 2
15/05/2017
Kategorie: Akční, Novinky, PC hry

Dishonored 2: Brutalita, jež baví

Groteskní brutalita v krutém světě. Takto lze bez problémů označit titul Dishonored 2. První díl je už dávno minulostí a vy si i druhém můžete oživit vzpomínky na takové herní velikány, jako byly Systém Shock 2, případně Thief.

Dishonored 2

Rukopis Harveyho Smitha

I druhý díl Dishonored je jedinečný svým provedením. Není ale nijak revoluční, což je právě dobře. Dává totiž vzpomenout na minulost a přítomnost není nijak zkažená. Základem tohoto titulu je bezútěšný svět naplněný brutalitou. K tomu, abyste znovu získali trůn, se neskutečně nadřete. Chvílemi budete možná cítit jemné šimrání. Ano, to vás bude mrazit v zádech. Děj se odehrává ve slavném městě Karnaca, které je typické rybářskou atmosférou a zabíjením ryb přímo na ulicích. Patrný je i útlak lidí a sem tam nějaké mrtvé tělo, kolem nějž bzučí nenechavé mouchy.

Krásně hnusný svět

Hra začíná 15 let po ukončení první dílu. Emily už není malá dívenka, ale opravdová císařovna. Opřít se může o hrdinu z prvního dílu, jímž nebyl nikdo jiný než Corvo Attano. Vy na počátku budete stát před rozhodnutím, zdali hrát za Emily, anebo za Corva. Jeden z nich bude totiž proměněn v kámen. Avy budete právě toho druhého zachraňovat. Vaším nepřítelem bude mocná teta Emily. Příběh je slabší, ale atmosféra krvavá a poutavá zároveň.

Dishonored 2

Plusy přetlačí mínusy

Kladných stránek má tato hra opravdu hodně. Jen namátkou můžeme začít skvělým důrazem na detail v prostředí. Úrovně jsou vytvořené opravdu fantasticky a z atmosféry vás bude čas od času skutečně mrazit. Postavy navíc mají vynikající schopnosti a disponují kvalitními zbraněmi. Některé úrovně lze projít i s absencí zabíjení. Bohužel velkým problémem je nemožnost vracení se do již v minulosti navštívených lokací. Technické zpracování hry také není dokonalé a k celkovému skvělému provedení má daleko. Příběh lze bohužel mnohdy velmi jednoduše předvídat.

PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vcGFydG5lci5rb2tpc2thc2hvcC5jei9yb3RhdG9yL2tpZC8xL2FmZmlsaWQvNnZ2aHNnZW4vdmVsaWtvc3QvMjUweDI1MC9tZXRvZGEvZGlyZWN0aWQvIiB3aWR0aD0iMjUwIiBoZWlnaHQ9IjI1MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIHNjcm9sbGluZz0ibm8iPjwvaWZyYW1lPg==