Elex
19/02/2018
Kategorie: Novinky, PC hry, RPG

Elex: Hra na hrdiny v tradičním pojetí

Vývojáři Piranha Bytes z Německa jsou známí nejen pro milovníky Gothicu. Na podzim roku 2017 jim dokonce vyšla totiž hra Elex i s titulkami v češtině, na kterou se ještě před vydáním lišily názory i očekávání jako snad u žádného předešlého titulu. V dnešním článku se podíváme na recenzi Elex.

Elex

Na planetě Magalan

Celý příběh se odehrává na planetě jménem Magalan, kterou ale jednoho dne změní náraz, a to náraz komety. Kometa kromě ničivé zkázy přinesla také Elex, zvláštní substanci. Tuto substanci používají někteří jako drogu, která člověka dokáže zbavit emocí. Hlavním hrdinou je Jax, komandér, jeden z jedinců frakce Albové. Této frakci velí Hybrid, který chce všechen Elex pro sebe. Na počátku hry je sestřelena Jaxova stíhačka a následně je Jax zrazen a popraven vlastním bratrem, a ještě okraden zlodějem o všechny své zbraně. Jaxe, ale záhadně přežije, Elex, z něhož žil se vytratil a rázem máme nového hrdinu bez schopností i vybavení. Takže typický piraní začátek.

Elex malý návod

Asi jako v každé hře na hrdiny i zde, získáváte za boje a plnění úkolů zkušenosti. Po dosažení nové úrovně dostanete pět bodů a můžete si zvýšit některý z atributů třeba inteligenci, obratnost, sílu atd. Problémem je, ale to, že pro lepší vybavení jsou požadavky na atributy velké a trvá dlouho, než ze sebe uděláte odolného reka. Výhodou je naopak jetpack, který hlavní hrdina získává již na začátku hry a díky kterému můžete vyletět i na ty nejvyššího hory a uletět, tak nepřátelům. Jetpack mají také vaši parťáci. Těch ve hře několik, každý má svůj vlastní příběh a pojí se s nimi různé úkoly. Elex má také trainer, takže můžete docílit i nesmrtelnosti, jelikož zmrazí vaše životy.

Elex

Pro fanoušky Gothic

V první chvíli vám bude možná vše připadat zdlouhavé, ale pokud překonáte počáteční rozporuplné pocity, v dalších částech se určitě nebudete moci od hry odtrhnout. Zvláště pokud jste fanoušci her tohoto žánru, a hlavně sérií Gothic a Risen. K velkým plusům patří také grafika a design celého světa. K prozkoumání jsou totiž stovky různých objektů, zákoutí. Rozloha světa je tak dostatečná na to, abyste v něm strávili i několik hodin. Pokud tedy patříte k fanoušku studia Piranha Bytes, je pro vás Elex skvělou volbou.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vcGFydG5lci5rb2tpc2thc2hvcC5jei9yb3RhdG9yL2tpZC8xL2FmZmlsaWQvNnZ2aHNnZW4vdmVsaWtvc3QvMjUweDI1MC9tZXRvZGEvZGlyZWN0aWQvIiB3aWR0aD0iMjUwIiBoZWlnaHQ9IjI1MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIHNjcm9sbGluZz0ibm8iPjwvaWZyYW1lPg==