Forge of Empires
04/12/2017
Kategorie: Novinky, Online hry, Strategie

Forge of Empires online: Vybuduj si své vlastní království

Tým autorů, který proslul hrami, jako jsou Grepolis, The West, Divoké kmeny nebo třeba Tribal Wars 2 se před časem rozhodl vytvořit něco nového. Správně – půjde o Forge of Empires. Jde o zajímavou strategickou hru, kterou můžete hrát bez placení přes internet nebo si můžete stáhnout aplikaci do vašeho mobilu a hrát hru tímto prostřednictvím.

První pohled? Nezklamal

Výhoda pro českého fanouška je určitě v tom, že Forge of Empires má českou lokalizaci. Hře tedy bez problémů porozumíte. Existuje mnoho serverů. Začátečníkům doporučujeme zvolit ten český. Registrace je obdobná, jako u podobných her – registarne na webových stránkách, můžete také využít k registraci váš účet na Google nebo Facebooku. První pohled po tom, co se zaregistrujete, určitě patří grafickému zpracování. To je na velmi dobré úrovni a vzhled hry je velmi zajímavý a lákavý. I to dělá nejspíše z Forge of Empires nejoblíbenější browser hru současnosti.

O co ve hře půjde

CO na vás tedy čeká? Tvrdá práce! Ve Forge of Empires se postavíte do čela říše, které vybudujete velké hlavní město. V průběhu pak zkoumáte nové technologiem likvidujete nepřátele a zabíráte nová území. Zároveň musíte hlídat příjmy a výdaje – řiďte říši jako firmu! Samotný počátek hraní není spojen s velkou světovou říší, ale malým kmenem, který musíte v říši budovat. Hra sse dělí do doby kamenné, kde začínáte, poté projde přes doby bronzovou a železnou až po středověk, kolonialismus a průmyslovou revoluci. Jakmile vždy vyzkoumáte objev z nového období, posunujete se v čase.

Forge of Empires

Klíč k úspěchu? Jednoznačně produkce.

Pro dobré fungování města a rychlý vývoj potřebujete mince a zásoby. Díky nim totiž stavíte budovy i vojenské jednotky, které dobývají nová území. Navíc musíte držet vaše obyvatelstvo v dobré náladě. Kvůli tomu musíte stavět i budovy zaměřené na zábavu a kulturu. Boje s nepřáteli pak vypadají tak, že bodujete díky počtu vojáků i terénních bonusech. Dopředu lze také zkoumat, zda máte šance na výhru či nikoli.

PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vcGFydG5lci5rb2tpc2thc2hvcC5jei9yb3RhdG9yL2tpZC8xL2FmZmlsaWQvNnZ2aHNnZW4vdmVsaWtvc3QvMjUweDI1MC9tZXRvZGEvZGlyZWN0aWQvIiB3aWR0aD0iMjUwIiBoZWlnaHQ9IjI1MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIHNjcm9sbGluZz0ibm8iPjwvaWZyYW1lPg==