Harry Potter Hogwarts Mystery
30/07/2018
Kategorie: Mobilní hry, Novinky

Harry Potter: Hogwarts Mystery

Už dlouho tady nebyla hra ze světa Harryho Pottra. Až nedávno vyšla mobilní platforma Harry Potter: Hogwarts Mystery  pro  iOS a Android.  Tak se na ni pojďme podívat.

Jako ve filmu

Hogwarts Mystery se neodehrává nikde jinde než na tajemné škole čar a kouzel.  Na začátku si můžete vytvořit svoji vlastní postavu. V nabídce jen pár možných variant postav a váš příběh se začne odehrávat v Příčné ulici. Pomůcky do školy však nebudete nakupovat s Hagridem, ale s kamarádem Rowanem (Ronem).  Pak už vás hra přesune přímo do školy na velkolepou večeři a u Modrého klobouku si zvolíte kolej a později také získáte svého ,, Malfoye‘‘.  A jestli vám bude zdát, že dějová linka kopíruje tu filmovou, tak se vám to nezdá.  Dokonce se můžete těšit i na vzhledově známé profesory nadabované původními herci.

Harry Potter Hogwarts Mystery

Získej body pro svou kolej

Příběhu byla věnovaná od vývojářů velká pozornost. O ovládání to ale úplně říct nemůžeme.  Při úlohách budete klikat na okolní lidi, předměty nebo naučíte nové kouzlo či lektvar.  Každá úloha má ve hře ale svůj časový limit a po splnění úkolů dostáváte body pro svou kolej.  Body získáváte i při rozhovorech s jednotlivými postavami to za odvahu, empatii a znalosti. Jediné co, by vás mohlo trochu zklamat je pohyb na Bardavické škole. Ten je vytvořen ve 2D, ale v důležitých rozhovorech a výukových hodinách se grafika přepne do 3D.  Grafika sice není úplně detailní, ale pro mobilní zařízení dostačující.

Splnění kouzelnického snu

Ze začátku budete ze hry nadšeni, a pokud jste trpěliví hráči, budete i po celou dobu hraní. Jak už bylo zmíněno, vývojáři věnovali více času scénáři, a tak by neuškodilo, kdyby se do budoucna věnovali i jiným oblastem.  Třeba ovládání.  Fanoušci Harryho Pottra ovšem budou hrou nadšeni a určitě se jim splní dávný kouzelnický sen.

PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vcGFydG5lci5rb2tpc2thc2hvcC5jei9yb3RhdG9yL2tpZC8xL2FmZmlsaWQvNnZ2aHNnZW4vdmVsaWtvc3QvMjUweDI1MC9tZXRvZGEvZGlyZWN0aWQvIiB3aWR0aD0iMjUwIiBoZWlnaHQ9IjI1MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIHNjcm9sbGluZz0ibm8iPjwvaWZyYW1lPg==