Solitaire

Hra solitaire nepatří do starého železa

Každý z nás si určitě pamatuje na první systémy Windows a jejich základní hry. Patřily mezi ně tradiční miny a zejména Solitaire. Tato karetní hra se stala jakýmsi symbolem hraní na prvních počítačích a spousta uživatelů si spouštěla okna právě s ní. Karty byly maximálně příjemným zpestřením času a vůbec nikomu nevadilo, že se jedná o graficky absolutně nenáročnou hru, která nepřinášela ani příliš vzruchu. I přes tato negativa postupně Solitaire dodnes jinak neztratil na své oblibě a lze si jej zahrát v jakékoli podobě, nicméně především jako Solitaire online. V čem tedy tkví jeho kouzlo?

Jednoduchá karetní hra

O známém faktu, že v jednoduchosti je síla, se přesvědčíme i u Solitaire. Pravidla této karetní hry pochopí úplně každý. Na začátku totiž disponujete sedmi karetními hromádkami, které nabízejí od jedné až po sedm karet. Ostatní karty jsou talonu a jedna z nich je otočená obrázkem nahoru. Karty jsou skládány sestupně na všechny hromádky, přičemž se musí střídat černé a červené barvy. Esa mají platnost číslice 1, takže nejvyšší kartou je logicky král. Ve finále skládáte karty od esa až po krále ve všech čtyřech barvách. Nakonec by vám tedy měly vyjít čtyři hromádky ve stejných symbolech.

SANYO DIGITAL CAMERA

Zahrajte si proti sobě

Ona verze Solitaire, o níž bylo hovořeno v úvodu, byla vždy určena pro jednoho hráče. Zahrát si ale můžete klidně i duel, a to se stejnými kartami. Obě dvě partie se odehrají po sobě a vy tak budete přesně vědět, v čem byl soupeř lepší, anebo naopak horší. Přizvat je možné také ostatní hráče, takže budete mít zábavu ve více lidech.

Druhy Solitaire

Na internetu dnes naleznete celou řadu typů této hry. Jmenovat bychom mohli třeba Klondike Solitaire anebo Solitaire Spider či Crescent Solitaire. Názvy těchto her zní vcelku mysticky, nicméně vždy nabízí jen grafiku prostředí v jiném hávu.

Plusy

-          jednoduchý koncept hraní

-          hardwarová nenáročnost

-          hraní online

-          většinou bezplatné verze

Mínusy

-          menší interakce

-          minimální akce

-          dobrodružství nezažijete

-          minimální návykovost

-          stereotyp

Shrnutí

-          klasika v novém rubáši pobaví, ale jen krátkodobě

Zdroje obrázků: http://www.freeimages.com
Für die rückreaktion gibt es zwei möglichkeiten .

PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vcGFydG5lci5rb2tpc2thc2hvcC5jei9yb3RhdG9yL2tpZC8xL2FmZmlsaWQvNnZ2aHNnZW4vdmVsaWtvc3QvMjUweDI1MC9tZXRvZGEvZGlyZWN0aWQvIiB3aWR0aD0iMjUwIiBoZWlnaHQ9IjI1MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIHNjcm9sbGluZz0ibm8iPjwvaWZyYW1lPg==