Kingdomino
28/08/2017
Kategorie: Novinky, Ostatní hry

Kingdomino: Vytvoř si své království

Svižná rodinná stolní hra pro 2- 4 hráče, ve které si každý vytváří pomocí dostupných dílků krajiny své malé velké království. Jedná se o dětskou hru King domino.

Jak se hraje?

Tato desková hra se skládá z dílků domina, ze kterých si sestavujete malou scénu coby panovník. Do centra celého dění se umisťuje hrad a kolem něj obdélníkové destičky. Každá destička zastává určitý druh terénu např. pole, les, louky atd. K hradu si tak přiložíte jakýkoliv terén. Dílky však k sobě pasují jen v případě, že mají společný druh krajiny. Stavba království je také limitována rozlohou 5×5 dílků. V ideálním případě budete mít úhledný čtverec s prostými prázdnými místy. Častěji se ale stává, že nebudete mít ty správné karty nebo budete voli menší zlo při plánování. Po rozebrání všech dílků na stavbu se kartičky vyloží nové s terény, které jsou seřazeny dle čísel. Destičky jsou bodově zajímavější, čím je jejich číslo vyšší. Čísla představují korunky. Hráč s nejvyšším číslem z předchozího tahu si vybírá první a posouvá svou figurku na nový dílek a sloupek a připojuje ho tak ke své královské doméně.

Méně je více

První kola této rodinné hry mohou sklouznout do stylu houpačky. Když jsem první, vyberu si poslední dílek, který má nejvíce korunek. Naopak když budu poslední, zbude na mě ten dílek s nejméně korunkami. Záhy však zjistíte, že tato strategie k vítězství nevede. Na závěr hry se totiž při hodnocení vynásobí plocha jednoho druhu terénu právě počtem korunek. Součty se porovnají s ostatními hráči a určí se vítěz. Na konci tak zjistíte, že možná méně je někdy více.

20minutový relax

Tato desková hra sice není úplně strategická, ale ani tak se nejedná o žádnou plochou zábavu. Je to spíše hra pro dvacetiminutový relax s rodinou pro zimní i letní večery. Hra je sice jednoduchá, ale na závěr je potřeba trochu počtů, takže je doporučen věk od 8 let. Děti si tak touto hravou formou mohou procvičit nejen své plánovací schopnosti, ale i násobilku.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vcGFydG5lci5rb2tpc2thc2hvcC5jei9yb3RhdG9yL2tpZC8xL2FmZmlsaWQvNnZ2aHNnZW4vdmVsaWtvc3QvMjUweDI1MC9tZXRvZGEvZGlyZWN0aWQvIiB3aWR0aD0iMjUwIiBoZWlnaHQ9IjI1MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIHNjcm9sbGluZz0ibm8iPjwvaWZyYW1lPg==