Torment
07/09/2015
Kategorie: Akční, Novinky, PC hry, RPG

Klasika v podobě RPG Planescape Torment

Pokud máte rádi RPG hry, pak se určitě zastavíte i u titulu Planescape Torment. Jedná se o počítačovou hru, která vznikla jako jakási kombinace klasického RPG se spoustou prvku agentury. Pohled je podobný jako u známé hry Baldurs Gate. Hodnocení na Planescape Torment se pohybují kolem velmi solidních 98 %, což řadí tuto hru mezi nejlepší svého druhu. Není se čemu divit, jelikož právě díky ní zažijete velmi rozsáhlé dobrodružství v dokonale sladěném světě Planescape. I přesto se ale nachází v jakémsi propadlišti dějin při srovnání s Icewind Dale či právě Baldurs Gate.

Torment2

Pátrání po vlastní identitě

Začátek hry je typický tím, že se jako hlavní hrdina probudíte v márnici a nevíte vůbec nic. Patrné jsou pouze vaše tělesné znetvoření a matné vzpomínky. Poté, co seskočíte ze stolu, pobavíte se s levitující lebkou zvanou Morte a můžete vyrazit spřádat vlákna svého minulého osudu. Detailní a maximálně nápaditý příběh této hry již zaujal i mnohé autory, kteří jej měli jako předlohu ke své knize. Téma hledání příčiny, proč vlastně hlavní hrdina nemůže zemřít, je velmi vděčné.

Až 5 společníků

Svou cestu za nalezením vlastní identity nebudete absolvovat sami, ale s dalšími společníky, kterých může být až 5. Vybírat si přitom můžete skutečně pozoruhodné druhy. Typická je třeba drzá zlodějka Annah nebo githzeraiský válečník Dak´kon. Zajímavou volbou je i poblázněný robot Nordom s vtipnými hláškami. Zapomenout přitom nemůžeme ani na nemilosrdného mága Vhailora.

Torment3

Sbírejte zkušenosti a vítězte…

Z hlediska herního postupu nenabízí Planecsape Torment nic nového. Postupně procházíte světem, sbíráte zkušenosti, které se přerozdělují vašim postavám. Ty pak postupují na vyšší levely a zvyšují se také jejich schopnosti včetně kouzlení a dokonalejšího boje. Plníte přidělené questy a postupně se dostáváte stále k silnějším nepřátelům. U ty ale porazíte…

PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vcGFydG5lci5rb2tpc2thc2hvcC5jei9yb3RhdG9yL2tpZC8xL2FmZmlsaWQvNnZ2aHNnZW4vdmVsaWtvc3QvMjUweDI1MC9tZXRvZGEvZGlyZWN0aWQvIiB3aWR0aD0iMjUwIiBoZWlnaHQ9IjI1MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIHNjcm9sbGluZz0ibm8iPjwvaWZyYW1lPg==