Kona
01/05/2017
Kategorie: Adventury, Novinky, PC hry

Kona: Soukromé očko v akci

Píše se rok 1970 a Carl Flaubert pracuje jako soukromý detektiv. Prošel si válkou a snaží se životem probít, jak se jen dá. Klientů nemá nazbyt, a tak se snaží brát každého. Živobytí je zkrátka živobytí. Jednoho dne k němu přichází s poměrně neobvyklou prosbou W. Hamilton, majitel dolů na měď. Ty se staly terčem zdejšího kmene Kryů, kteří je doslova terorizují. Vandalismu se musí učinit přítrž. Za krátkou dobu je Carl přímým účastníkem dopravní nehody, probouzí se v bezvědomí a vše začíná od začátku.

Kona

Adventura o přežití

Survival adventura. Přesně tímto termínem je možné hru popsat. Mnohdy se užívá i další klasický název, a to walking simulátory. Inspiraci si určitě i u typu těchto her vzala. Typické jsou třeba prvky Kholatu anebo ruské akční hry Cryostasis: Sleep of Reason. Typický je pro Konu nelineární prvek, nicméně i přesto dokáže udržet dokonalou akci se vším všudy. Asi největším nepřítelem bude v Koně sníh. Ostatně slovo Kôna značí v jazyce Kríů právě sníh. Nesmíte prochladnout a také si pohlídat, zdali je Carl příčetný a zdravý.

Kona

Stres a děs okolo Carla

Carl Flaubert se bude stoprocentně bát. Míra děsu bude poměrně vysoká, a tak není od věci mít u sebe i nějaké ty legální uklidňováky, tedy lehké drogy. Jestliže je Carl stresovaný, logicky se to projeví i v boji. Jeho přesnost se rapidně snižuje. Příběh není nijak okázalý, ale naopak vcelku komorní. Oblast okolo jezera Atamipek je ostatně vcelku neobydlená a s dalšími existencemi se tady lze setkat pouze zřídkakdy. Doktor anebo mechanik posedlý konspiračními teoriemi ale dokážou vytvořit tu správnou atmosféru.

Jak na to vám nikdo neřekne

Malým problém ve světě Kony je bezesporu fakt, že vám nikdo neposkytne relevantní nápovědu. U inventáře Carla si můžete být vědomi tím, že je limitovaný co do hmotnosti. Mapu si můžete pohodlně otevřít klidně i při jízdě automobilem. Ne úplně domyšlená je sekce dokumentů. Při hře jich budete číst spousty. I tak vás ale Kona chytí a vy se budete chvílemi bavit hrůzou.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vcGFydG5lci5rb2tpc2thc2hvcC5jei9yb3RhdG9yL2tpZC8xL2FmZmlsaWQvNnZ2aHNnZW4vdmVsaWtvc3QvMjUweDI1MC9tZXRvZGEvZGlyZWN0aWQvIiB3aWR0aD0iMjUwIiBoZWlnaHQ9IjI1MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIHNjcm9sbGluZz0ibm8iPjwvaWZyYW1lPg==