Krycí jména

Krycí jména: Hra pro všechny malé agenty

Hra Krycí jména je opravdu unikátní hrou. A to hned z několika důvodů. Jedná se o hru se slovy, takže ji můžete hrát kdekoliv a kýmkoliv. Navíc vždy zaujme a vtáhne vás do hry. Jedná se tedy o rodnou hru, kterou si oblíbí i ti co nemají hry moc v lásce.

Jak se hraje?

Stolní hra Krycí jména má jasné téma a to Agenti. Proto, abyste však měli ve hře úspěch, se tématem nemusíte moc pohltit, ale pomůže se vám rychleji naladit na hru. Herní plochu tvoří kartičky se slovy, rozložené do čtverce o 5×5 slov. Co kartička to jedno skryté jméno agenta, kolemjdoucího nebo vraha. Jen špion ví, kdo se kde nachází a úkolem týmu a vlastně cílem celé hry je najít agenty svého týmu. Jeden hráč tedy bude hlavním špionem, který dává ostatním hráčům v tým nápovědy. Ty slouží na to, aby se hráči dostali k tajným agentům v terénu. Nápověda poukazuje na konkrétní krycí jména na stole. Úkolem hlavního špióna však je, aby nápověda byla jednoslovná. Vyhrává ten, kdo kontaktuj své agenty dřív než soupeřící skupina.

Co najdete v balení?

V krabici Krycí jména najdete oboustranné karty se slovy, což jsou skrytá jména agentů. Počet karet je velký a poskytne vám to dost slov i na více partií. Grafické zpracování kartiček je neutrální, právě proto, aby to neodvádělo vaši pozornost od slov. Slova se dobře čtou z obou stran. Každý tým dostane jak sadu agentů, tak náhodné kolemjdoucí a i nájemného vraha. Součásti hry je ještě stojánek, kam zasadíte zvolenou kartu a přesýpací hodiny. Ty jsou v balíčku z toho důvodu, aby se hra zbytečně nezdržovala. Používejte je však s rozumem, aby se z hry nestal spíše stres a tlak na hráče.

Čím více hráčů, tím větší zábava

Krycí jména je hra s ocenění, což je další důvod, proč si hru pořídit a zahrát. Má také úspěch v jiných jazykových variacích, nejen v tom našem českém původním. Pravidla hry jsou jednoduchá, přesto je doporučen věk až 12 let. Hrát ji mohou dva až osmu hráčů, ovšem účelem hry je se dobře bavit, takže čím více lidí tím lépe. Je to přece jen párty hra.

 

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vcGFydG5lci5rb2tpc2thc2hvcC5jei9yb3RhdG9yL2tpZC8xL2FmZmlsaWQvNnZ2aHNnZW4vdmVsaWtvc3QvMjUweDI1MC9tZXRvZGEvZGlyZWN0aWQvIiB3aWR0aD0iMjUwIiBoZWlnaHQ9IjI1MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIHNjcm9sbGluZz0ibm8iPjwvaWZyYW1lPg==