Krysí válka dvou rodů
14/08/2017
Kategorie: Deskové hry, Novinky

Krysí válka dvou rodů

Dnes se podíváme na malou karetní hru s názvem Krysí válka. Hra je určena pro 2 hráče, od 6 let věku. I přesto, že hra obsahuje jenom 16 karet a zahrajete si ji během chvilky, má v sobě velký potenciál. Tato karetní hra je totiž založena na blafování a odhadování protihráče, takže jak si ji jednou zahraje, bude se chtít stále vracet.

Válka dvou rodů

Krysí válka je hra, ve které proti sobě ve válce bojují dva krysí rody. Jedním je rod Eidamáků a druhý rod Hermelínů. Proč k válce došlo, vlastně už nikdo neví. Pod vaším vedením se však rody připravují již k poslední rozhodující bitvě. Nemusí rozhodovat jen síla armády, ale i speciální schopnosti každé z krys. Každý hráč má tak k dispozici 8 karet a na každé jinou krysu. Od toho nejslabšího po nejsilnějšího. Hráč má všechny karty v ruce a využívá je podle svého plánu. Krysí válka se hraje na kola a vítězem je ten, kdo vyhraje 4 kola.

Prince porazí jen princezna

Karetní hry pro děti by měly mít jednoduchá a snadno pochopitelná pravidla, což tato hra splňuje. Na začátku kola si každý hráč vybere ze svých karet jednu tajnou kartu. Následně ji oba hráči ukážou a porovnají jejich sílu. Ta karta, která má vyšší sílu, vyhrává. Existují však některé speciální schopnosti na určitých kartách, schopné zvrátit i větší sílu protihráče. Schopnosti jsou vždy uvedené na kartě. V dalším kole probíhá opět výběr těch dvou karet. Může se stát, nastane remíza v určitém kole. V takovém případě se karty odloží a vyhraje je vítěz následujícího kola. To se může opakovat i vícekrát, ale stále platí, že vítěz je ten, který vyhraje 4 kola. Nejsilnější kartou je princ s hodnotou 7 a porazí ho jen princezna. Dalšími mi kartami a tedy i postavami ve hře jsou Hudebník, Nájemný vrah, Generál, Čaroděj, Velvyslanec a Zvěd.

Vtipná ilustrace jako bonus

Co se týká grafiky nebo zpracování, hru zakoupíte v malé čtvercové krabičce. V krabičce najdete dvě sady po osmi kartách v červeném a modrém provedení. Karty jsou kvalitní, dobře se s nimi manipuluje a navíc jsou doplněny vtipnou ilustrací, která se dětem bude určitě líbit. Jak už bylo řečeno na začátku, hra není dlouhá, takže ji můžete vytáhnout i na kratší cestu třeba ve vlaku. Děti hru pochopí snadno a bude je bavit, zvlášť když můžete zkoušet různé varianty hry.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vcGFydG5lci5rb2tpc2thc2hvcC5jei9yb3RhdG9yL2tpZC8xL2FmZmlsaWQvNnZ2aHNnZW4vdmVsaWtvc3QvMjUweDI1MC9tZXRvZGEvZGlyZWN0aWQvIiB3aWR0aD0iMjUwIiBoZWlnaHQ9IjI1MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIHNjcm9sbGluZz0ibm8iPjwvaWZyYW1lPg==