Mars teraformace
25/09/2017
Kategorie: Deskové hry, Novinky, Ostatní hry

Mars – Teraformace: přestavba planety

Hra Mars: Teraformace nás zavádí do budoucnosti, do doby kdy lidstvu bude hrozit zánik a proto je potřeba najít nějaké nové útočiště ve sluneční soustavě. A volba padla právě na Mars. Na něm vzniklo několik nových kolonií, zajišťující ochranu před nepříznivým prostředím. Vašim úkolem je pak přetvořit podnebí Marsu, aby lidé mohli žít i mimo izolované základny.

Jak se hraje?

Ve hře se představují nadnárodní korporace podílející se na teraformaci této planety. Hrát je možné několik variant. V první hře se doporučuje využít variantu jen se základními korporacemi s tím, že na začátku mají všichni hráči stejné množství peněz i karet v ruce. Pro zkušenější hráče je poté doporučena už varianta s názvem Éra korporací. V této variantě si hráč volí korporaci ze dvou karet a za zvolenou korporaci bude hrát. Hra je tedy založená na kartách, kterých je přes 200. Každá karta představuje budování na Marsu. Třeba budování měst, infrastruktur nebo ovlivňování životního prostředí. Herní plán představuje mapu Marsu, na kterou se přikládají destičky s oceány, městy, zelení atd. navíc každý hráč má svou vlastní hráčskou desku, kde si zaznamenává stupňování produkce a zásoby zdrojů, které může využít.

Grafika

Grafické zpracování deskové hry Mars Teraformace je opravdu hezké. A to jak krabice, herní plán nebo karty. Ikony se nijak neruší, jsou jednoduché, srozumitelné a také snadno zapamatovatelné. Na kartách je všechno v podobě symbolů i textu. Ze začátku si instrukce na kartách budete číst, za nedlouho vám však budou stačit pouze obrázky. Pro vyjádření vašeho množství zdrojů, jsou zde použity kostičky v metalických barvách. Nejmenší jsou měděné v hodnotě 1, poté stříbrné 5 a zlaté v hodnotě 10. Díky kostičkám je ve zdrojích skvělý přehled o vašich zdrojích i zdrojích spoluhráčů.

Středně náročná hra pro přemýšlivé

Mars je strategickou hrou, založenou na kartách. Karty opravdu dávají pocit, že se podílíte na na teraformaci. Co se týká náročnosti, jedná se o hru středně náročnou. Obtížnější je spíše hráčsky, protož neznáte karty a možnosti jejich využití předem. Ze začátku nebudete vědět, co je a není pro vás výhodné, ale o to bude poznávání hry dobrodružnější a zajímavější. A navíc každá další partie bude tak trochu jiná. Celkově je hra výborná a určitě se zavděčí všem přemýšlivým hráčům.

PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vcGFydG5lci5rb2tpc2thc2hvcC5jei9yb3RhdG9yL2tpZC8xL2FmZmlsaWQvNnZ2aHNnZW4vdmVsaWtvc3QvMjUweDI1MC9tZXRvZGEvZGlyZWN0aWQvIiB3aWR0aD0iMjUwIiBoZWlnaHQ9IjI1MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIHNjcm9sbGluZz0ibm8iPjwvaWZyYW1lPg==