Master of Orion
12/09/2016
Kategorie: Akční, Novinky, Online hry

Master of Orion je zpět

Další verze hry Mster of Orion je očekávána mnoha milovníky tohoto titulu. Celkem 11 hratelných ras a doslova a do písmene vesmírné divadlo čeká na každého, kdo toto hru vyzkouší. Možná se bude zdát, že i takto je svět poměrně neohraničený a velký. Je tomu sice tak, nicméně na detaily hra myslí možná více, než by bylo zdrávo. Podívejme se na hru tedy mnohem komplexněji v naší malé recenzi.

Master of Orion

Svá vlastní loď jako základ

Na počátku se vám může stát, že hru podceníte. Můžete si myslet, že se bude jednat o podobný titul, jakým byla v minulosti mnoha vavříny oceňovaná Civilizace. Opak je ale pravdou, jelikož začínáte na své domovské planetě a následně se pomocí svých vojů a další flotily dostává do okolních slunečních soustav, které byste měli ovládnout. Kolonizovat budete díky svým vlastním lodím i ty nejbohatší planety, které nabízí bohatství, o němž se vám třeba ani nesnilo. Důležitá je ale i diplomacie s jinými planetami a ekonomické ukazatele.

Upgrade všeho je na místě

Všechny zbraně, lodě a další vybavení si zaslouží péči. Jen tak totiž může dojít k vylepšování těchto věcí a následnému zvyšování síly vlastní flotily. Pancíře, podpůrné konstrukce, umělá inteligence nebo rozšíření lodi jsou jen některé detaily, které provází fakticky celou vaši kariéru, a vy budete rozšiřovat své impérium. Jinak není problém využít také různé moderní rakety a ve finále i jaderné bomby schopné hromadného ničení.

Master of Orion

Okrajová hra?

Komplikovanost celé hry v Master of Orion je více než citelná. I proto se bude jednat spíše o titul na okraji zájmu. Tím ale nechceme tvrdit, že by se jednalo o nějak nekvalitní hru, která byla programována narychlo, a došlo k jejímu odfláknutí! To v žádném případě, což potvrzuje i neskutečný důraz na detail a propracovanost. Chybí ale trochu atmosféra a chvilkami i při bojích je to prostě a jednoduše velká nuda. Milovníci vesmíru se ale přenesou i přes to.

Zdroje obrázků: https://www.gog.com/game/master_of_orion

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vcGFydG5lci5rb2tpc2thc2hvcC5jei9yb3RhdG9yL2tpZC8xL2FmZmlsaWQvNnZ2aHNnZW4vdmVsaWtvc3QvMjUweDI1MC9tZXRvZGEvZGlyZWN0aWQvIiB3aWR0aD0iMjUwIiBoZWlnaHQ9IjI1MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIHNjcm9sbGluZz0ibm8iPjwvaWZyYW1lPg==