matematika online
03/08/2015
Kategorie: Novinky, Online hry

Matematika hrou online a její podoby

Matematika je exaktní vědou, která je velmi důležitá a nelze na ni zapomínat ani v praktickém životě. Ve škole se jedná o předmět, který není příliš oblíbený především kvůli množství učiva, jež je zapotřebí probrat. Popravdě řečeno, i učivo matematiky lze ale zvládat velmi efektivním a zábavným způsobem. Matematika hrou online to zcela jistě zvládne, a to v mnoha různých podobách. Pokud i vy patříte mezi rodiče či žáky, bude třeba vybírat konkrétní hru s čísly opravdu pečlivě a přiměřeně. Podívejme se na různé aspekty, které je zapotřebí brát v potaz v případě, že skutečně chcete, aby hraní k něčemu vedlo…

Přiměřenost věku

U jakýchkoli online her je zapotřebí brát v potaz věk konkrétního hráče. Matematik online není žádnou výjimkou a vy byste se měli přesně poohlédnout po cvičeních, která jsou schopna zajistit požadovanou úroveň znalosti u konkrétního člověka. Většinou je přímo u herního titulu poznačeno, pro který ročník je matematika online určena. Pokud se nevyznáte v obtížnosti různých příkladů, měla by vám tato informace bohatě stačit.

Odborná propracovanost

Obecně vzato, matematika online cvičení nabízí v různých podobách. Vy sami byste měli dbát hlavně na to, aby byla jednotlivá cvičení odborně propracována a aby se jednalo o úkoly, které dítěti skutečně něco dají. Výborné je hlavně to, když dané online hra bude mít doložku MŠMT. Ta je jakousi zárukou toho, že se bude jednat o vysoce kvalitní produkt.

Zábava musí být

O tom, že hra musí přinést především kopec zábavy, není třeba nijak výrazně diskutovat. Kvalitní propracované matematické hry již nebudou pouze o tom, že počítáte obrázky. Děti by měly prožívat skutečná dobrodružství, která pokračují a mají otevřený konec. Odměnou za jejich snahu při počítání by měl být odkrývající se tajuplný příběh nebo také vítězství ve hře.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vcGFydG5lci5rb2tpc2thc2hvcC5jei9yb3RhdG9yL2tpZC8xL2FmZmlsaWQvNnZ2aHNnZW4vdmVsaWtvc3QvMjUweDI1MC9tZXRvZGEvZGlyZWN0aWQvIiB3aWR0aD0iMjUwIiBoZWlnaHQ9IjI1MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIHNjcm9sbGluZz0ibm8iPjwvaWZyYW1lPg==