Minotauros
10/07/2017
Kategorie: Adventury, Novinky

Minotaur: Adventura s nádechem cyber-punku

Co si představíte pod pojmem Minotaurus? Samozřejmě bájnou příšeru s hlavou býka a tělem našlapaného gladiátora. V jakési punkové podobě v přetechnizovaném světě ale budete možná překvapeni tím, že tento výraz může mít ekvivalent i pro něco odlišného. Sci-fi adventura s názvem Minotauros o tomto faktu svědčí více než jasně. Podívejme se na ni tedy mnohem podrobněji a poukažme si na to, v čem vlastně vyniká a kde jsou její slabé stránky. A zabaví skutečně skoro každého?

Minotauros

Na příběh příliš nečekejte

Úvodem je třeba předznamenat, že žádný velký složitý příběh určitě nečekejte. Hlavní hrdina se probudí z deliria a všechno začíná. Alkohol skutečně funguje i v poměrně vzdálené budoucnosti. Dostat se z kocoviny bude pro Noda Pikese doslova nadlidský úkon. Je v podstatě v limbu a jeho vnímání se snížilo na úplné minimum. Probouzí jej umělá inteligence, školačka Ollie a on musí vstávat do práce. To je ale tak na úvod a možná skoro i na závěr všechno, příliš děje nečekejte a závěr také nebude dvakrát jednoznačný.

Komorní zápletka a dialogy

Zhruba dvacet minut hraní na počátku se vám bude zdát maximálně nudných. Komorní zápletka a prozkoumávání okolí asi nebude nic pro milovníky velké akce. Hledat budete také skryté předměty a čekají vás mnohdy nesmírně dlouhé až nekonečné dialogy. Hádanek bude dost, nicméně určitě je zvládnete, jelikož nejsou nijak extrémně náročné. Jakési cyber-punkové prostředí je přesto zajímavé a občas narazíte na něco hodně překvapivého.

Vtip nechybí…

Nod a Ollie se budou počas hry v podstatě neustále špičkovat a jejich peprné dialogy vás zabaví. Ollie s vysmívá Nodovi nejčastěji proto, že z něj táhne alkohol a její senzory pachu to prostě nemusí. A to žádné nemá! Vše se odvíjí perfektně, nicméně problém nastane po cca 40 minutách hraní. V tomto momentu vás hra odkáže na webovou stránku, kde je napsáno, že v budoucnu by právě tady měla být plná verze. Nezbývá než doufat. Snad se to tvůrcům podaří…

Zdroj obrázků: http://www.uof7.com/minotaur/

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vcGFydG5lci5rb2tpc2thc2hvcC5jei9yb3RhdG9yL2tpZC8xL2FmZmlsaWQvNnZ2aHNnZW4vdmVsaWtvc3QvMjUweDI1MC9tZXRvZGEvZGlyZWN0aWQvIiB3aWR0aD0iMjUwIiBoZWlnaHQ9IjI1MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIHNjcm9sbGluZz0ibm8iPjwvaWZyYW1lPg==