Nioh náhled
24/04/2017
Kategorie: Novinky, PC hry, PS hry, RPG

Nioh: Staňte se samurajem

Žít, nebo zemřít? Věčná otázka, na kterou se odpovídá velmi těžko! Studio Team Ninja ale odpověď nachází! Žít a bojovat! No, v podstatě masakrovat, a to jak lidi, tak i démony. Hra si bere něco málo za známého titulu Dark Souls, který byl také řazen do RPG her. Především fakt, že když vás zabijí, musíte najít svoji mrtvolu. Jestliže se po cestě stanete opět obětí krvelačných nepřátel, přijdete o veškerou zkušenost. Totožný zůstal i systém malých ohňů.

Nioh

Inovativní bojový systém

Velmi poutavý je systém soubojů. Volit můžete ze třech stylů. Ano, často jde pouze o tradiční kombinaci, kdy sekáte, uskakujete a bráníte se. Nicméně i přesto lze volit styl střední, vysoký a nízký. Posledně jmenovaný je slabý, nicméně velmi rychlý. Naopak vysoký je silný, ale pomalý. Každý úskok vás okrádá o Ki, což je v podstatě jistý druh staminy. Když dojde úplně, zapomeňte na jakékoli pohyby. I protivníci ale nemají nevyčerpatelnou energetickou zásobu. Někteří démoni dokážou zpomalit regeneraci.

Nioh

Bojová prohlídka Japonska

Svět hvězdic, magie a dalších záležitostí v pozadí s tradičními japonskými motivy. Země vycházejícího slunce ostatně se samuraji přímo souvisí. Japonské ostrovy nejsou zcela otevřeným herním světem. Úkoly jsou na bázi hlavní a vedlejší. Dostanete se do různých scenérií. Jednou jste na pobřeží v malé rybářské vesničce, jindy v jedové chýši nebo v okolí svatyně, která je zvenčí zasněžená. Na konci každé úrovně pochopitelně stojí boss, tedy nejsilnější nepřítel. I toho ale srazíte k zemi mocnou ranou.

Plusy posekají mínusy

Nekompromisní herní prostředí, nesmlouvavé souboje a syrovost. V kombinaci s precizním bojovým systémem jde o skvělou akci. I zasazení je hodně poutavé. Stejně tak nelze nevyzdvihnout propracovaný RPG systém. Malým mínusem je slabší příběh. Nabídka protivníků mohla být také pestřejší.

PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vcGFydG5lci5rb2tpc2thc2hvcC5jei9yb3RhdG9yL2tpZC8xL2FmZmlsaWQvNnZ2aHNnZW4vdmVsaWtvc3QvMjUweDI1MC9tZXRvZGEvZGlyZWN0aWQvIiB3aWR0aD0iMjUwIiBoZWlnaHQ9IjI1MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIHNjcm9sbGluZz0ibm8iPjwvaWZyYW1lPg==