Legend of Zelda
03/04/2017
Kategorie: Nintendo hry

Nový díl The Legend of Zelda: Bojujte, přemýšlejte a bavte se

The Legend of Zelda: Breath of the Wild nabízí skoro neomezený svět, v němž se budete pohybovat a neskonale bavit. Pokud máte Nintendo, tak si rozhodně tento titul obstarejte. Čeká vás arkáda kombinovaná s RPG a hlavně spousta soubojů s nejistým koncem. My se zaměříme na tuto hru ze všech stran a pokusíme se upozornit na její hlaví přednosti. Že jich není zrovna málo, se společně přesvědčíme v následujících řádcích.

Logika všude kolem vás

Na první pohled by se mohlo zdát, že svět Zeldy je do jisté míry nahodilý. Ano, nicméně v momentu, kdy dostanete nějaký zajímavý nápad, nebude nouze o jeho realizaci. Nejprve to bude vypadat, že svět je prázdný a vy zkrátka běháte sem a tam, nicméně později poznáte potřebné zákonitosti a vše se najednou změní. S každou hodinou jste prostě a jednoduše lepší a lepší. Na počátku se nesetkáte s žádným velkým tutoriálem. Mezi nepřátele hned nevlítnete, nicméně žádné velké vysvětlování potřebovat nebudete.

Legend of Zelda

Budete umírat, připravte se…

Co se týká vedlejších questů, měli byste si přímo od zadavatele nechat přesně vysvětlit, oč se bude jednat. Jinak se prostě a jednoduše ztratíte. Tento díl Zeldy je navíc maximálně nesmlouvavý. Čtyři prostředí ve hře vyžadují stejný počet rozdílných přístupů. Je jasné, že u rasy Gerudo, jež je spíše feministicky založená, budete řešit zcela jiné potíže, než je tomu u Goronů, žroutů kamene. Ztvárnění je tradiční rodinné, nicméně ani to vás neuchrání před některými úskalími hry, která prostě a jednoduše přijdou a vy nesmrtelní nebudete.

Jedinečnost, barvy a kreativita

Přesně tyto atributy lze jmenovat. Nová Zelda má svou vlastní duši. I ten nejvzdálenější kámen anebo zapomenutý tvar řešila ruka skvělého designéra. Vše má svou funkci a místo. Nic negeneroval sám počítač, ale lidská mysl. The Legend of Zelda: Breath of the Wild respektuje jasně daná pravidla, která nepostrádají logiku. Když se ke všemu přidá skvělá atmosféra, není co řešit.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vcGFydG5lci5rb2tpc2thc2hvcC5jei9yb3RhdG9yL2tpZC8xL2FmZmlsaWQvNnZ2aHNnZW4vdmVsaWtvc3QvMjUweDI1MC9tZXRvZGEvZGlyZWN0aWQvIiB3aWR0aD0iMjUwIiBoZWlnaHQ9IjI1MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIHNjcm9sbGluZz0ibm8iPjwvaWZyYW1lPg==