Ostrov Skye
15/10/2018
Kategorie: Deskové hry, Novinky

Ostrov Skye: Strategie pro všechny!

Ostrov Skye je rodinná strategická hra a také jedna z her roku 2017, která získala i ocenění německé kritiky Kennerspiel des  Jahres 2016.  Hra je určena pro 2-5 hráčů od 8 let. Díky hezkému provedení, přístupným pravidlům i skvělé hratelnosti si ji rádi zahrají všichni.

O co ve hře jde?

Ve hře Ostrov Skye se stanete náčelníkem jednoho z 5 skotských klanů.  Klany mezi sebou soupeří o nadvládu ostrova Skye a snaží se získat ta nejlepší území nebo naopak prodat ta nevýhodná.  Nejprve začínáte s hradem a k němu připojujete další dílky. Postupně vytvoříte okolo svého hradu krajinu, kde jsou hory, pastviny, vodní plochy nebo různé stavby.  Některé části budou propojeny cestami.  Mimo jiné jsou důležité i sudy s whisky, které jsou pro vás zdrojem peněz. A jak známo, bez peněz se neobejdete.

Jak hrát?

Hra se hraje na několik kol, podle počtu hráčů.  Na konci každého kola probíhá hodnocení podmínek, které jsou v každí hře jiné, takže hra není jednotvárná.  Bodovacích podmínek je 16 a pro každou hru se vybírají čtyři náhodné.  Kartičky krajin získáváte kupováním dílků v každém kole. V každém kole si, ale nejprve vylosujete tři dílky, které následně skrytě naceníte. Snažíte se je prodat co nejdráže, ale zároveň ne moc draho, aby vám třeba nezbyli.  Tímto způsobem získáváte příjmy a je na vás jakou taktiku zvolíte.  Ve hře je využíván i srovnávacím mechanismus po každém kole, takže i tomu, komu se moc nedaří, nebude odsunut na druhou kolej.  Průběžně získáte body za dílky, podle podmínek a na konci ještě body za zbylé peníze a bonusové body ve vaší krajině. Vítězí samozřejmě hráč, který toho vlastní nejvíc, ten s největším počtem bodů.

Nakonec zaujme každého

Hra Ostrov Skye má kvalitní i funkční provedení. Zpočátku může působit trochu nevýrazně, ale nakonec se vám hra zalíbí, poznáte velký potenciál s řadou zábavných prvků, které zaujmou každého, kdo si chce zahrát a využít i své taktické strategie.

PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vcGFydG5lci5rb2tpc2thc2hvcC5jei9yb3RhdG9yL2tpZC8xL2FmZmlsaWQvNnZ2aHNnZW4vdmVsaWtvc3QvMjUweDI1MC9tZXRvZGEvZGlyZWN0aWQvIiB3aWR0aD0iMjUwIiBoZWlnaHQ9IjI1MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIHNjcm9sbGluZz0ibm8iPjwvaWZyYW1lPg==