Otherland
28/05/2018
Kategorie: Akční, Novinky, Online hry

Otherland: MMORPG dle známé knihy

Otherland je RPG online hra, která je inspirovaná novelami Tada Williamse. Jde o hru z nepříliš daleké budoucnosti, kdy lidé tráví své životy ve virtuálních světech. Virtuální realita umožňuje lidem zažít, co chtějí a někteří bohatí obyvatelé si dokonce nechávají stavět virtuální světy na zakázku. Na první pohled idyla, na druhý již ne. Podíváte se do světa, kde můžete být omezeni právě ve virtální realitě. Pojďme se na hru podívat zblízka.

Prostředí hry

Pouť v této hře začíná v Lambda Mall, tedy velkém virtuálním komplexu. Jde o centrum, kde se všichni hráči – tedy online uživatelé – scházejí. Jde o jakýsi rozcestník do dalších světů. Jsou zde také minihry, kterých je až 60. Můžete si zde odpočinout nebo se setkávat s ostatními uživateli. Hra ale nabízí širokou škálu všemožně odlišných prostředí. Od fantasy světa s fantasy motivy, přes medieval styl až po ultra budoucnost 21. století. Narazíte na rudou planetu Mars, na říši divů, kterou navšívila Alenka, nebo na komiksovou realitu.

Otherland

Rozmanitost hry

Každá z realit, kterou může hráč navštívit se řídí vlastními zákonitostmi. Například grafickou stylizací, fyzikou nebo ovládáním. V některých světech jsou souboje mezi hráči zakázané, v některých zas neděláte nic jiného. Ve fantasy prostředí bojujte s ocelí i magií, v high-tech světě zas pomocí virů v kyberprostoru. Tato hra je opravdu rozmanitá, a to musíme přičíst k hlavním plusům tohoto kousku. Navíc zbraně se transformují spolu s podobou světa. Přijdete-li tedy z divokého západu na mars, z koltu se stane silný blaster.

Příběh hry

Tuto hru stáhnete a získáte pomocí známe platformy Steam. Jak je to s příběhem hry? Tato hra, tedy Otherland, má velmi zajímavý děj. Není divu, že spisovatel Jinosvěta spolupracuje s vývojáři hry. Jednotlivé reality ve hře se skládají z více fází. Nejsou tedy statické, mění se postupem času v rámci dějové linie. S novou fází přichází nové levely, nové úkoly, skilly i nové lokace. Pokud se dostanete do tohoto prostředí s někým, kdo již dosáhl vyšší úrovně, otevře se tato fáze i vám, i když jen dočasně. Postup do nových fází těchto realit tak nahrazuje klasické levelování, protože ve hře Otherland nejde o sbírání zkušeností, ale o vylepšování vašeho kódu.

PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vcGFydG5lci5rb2tpc2thc2hvcC5jei9yb3RhdG9yL2tpZC8xL2FmZmlsaWQvNnZ2aHNnZW4vdmVsaWtvc3QvMjUweDI1MC9tZXRvZGEvZGlyZWN0aWQvIiB3aWR0aD0iMjUwIiBoZWlnaHQ9IjI1MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIHNjcm9sbGluZz0ibm8iPjwvaWZyYW1lPg==