Patchwork
30/10/2017
Kategorie: Novinky, Tipy a triky

Patchwork: Hra pro přemýšlivé

Víte co je to patchwork? Neznamená to žádnou záhadu ani tajemství. Jedná se o druh ruční práce, při které se sešívají různé kousky látek do větších dílů a vzniká tak geometrická mozaika. Ve společenské hře Patchwork si hráči vytvářejí svou přikrývku, kterou budou skládat právě z dílků mozaiky. Patchwork je desková hra pro dva přemýšlivé hráče s jednoduchými pravidly a mnoha herními možnostmi.

Vytvořte si přikrývku

Jak bylo řečeno, v této hře si budete tvořit svou přikrývku. Dostanete svou desku se sítí 9×9 čtverců a ani budete umisťovat dílky záplat. Dílky jsou různě velké a mají různé tvary. Vaším úkolem je vytvořit co nejdokonalejší přikrývku. Vítězem je ten, který má přikrývku nejhodnotnější, což zjistíte na konci při závěrečném sčítání bodů. Dost důležitou roli hrají ve hře knoflíky. Jednak slouží jako platidlo, za které si koupíte dílky záplat a jednak za ně získáváte další body navíc. Při této hře se hráči nestřídají, hraje ten kdo je na časové ose vzadu. Můžete tak vykonat i několik akcí po sobě do té doby, než nepřeskočíte soupeře. Máte vlastně dvě možnosti. Buď se posunete na časové ose, vezmete knoflík, jejich počet odpovídá počtu posunutí o daná políčka nebo si vezmete další záplatu a umístíte ji na pole.

Pohodová rodinná hra

Tato stolní hra Patchwork je přístupná opravdu širokému okruhu zúčastěných. Pravidla nejsou vůbec těžká, takže se s nimi seznámíte během chvilky a můžete se směle pustit do hry. Patchwork je pohodová rodinná hra, ale ocení ji i náročnější hráči.   Hra je určena pro děti od 8 let. A když se jedná o abstraktní hru, skvěle naplňuje zvolené téma Patchworku. Zároveň je hezké a funkční využitá knoflíků, jako platidel, protože si také kromě jiného musíte hlídat i svou ekonomickou stránku v roli hráče.

Hodnocení

Hra Patchwork je považována za jednu z nejzdařilejších her pro dva hráče. Tato hra dostala tak spoustu ocenění. Měla by proto patřit do vašeho souboru základních her. Díky tomu, že se ve hře budete moci stále vylepšovat, budete se k ní rádi vracet a objevovat něco nového. Navíc jedna partie vám bude trvat jen necelou půlhodinku, takže zvládnete klidně i více sérií.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vcGFydG5lci5rb2tpc2thc2hvcC5jei9yb3RhdG9yL2tpZC8xL2FmZmlsaWQvNnZ2aHNnZW4vdmVsaWtvc3QvMjUweDI1MC9tZXRvZGEvZGlyZWN0aWQvIiB3aWR0aD0iMjUwIiBoZWlnaHQ9IjI1MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIHNjcm9sbGluZz0ibm8iPjwvaWZyYW1lPg==