Dům snů
02/10/2017
Kategorie: Deskové hry, Novinky

Postavte si Dům snů

Hru Dům snů jakožto deskovou hru vydal v loňském roce Blackfire. Hra je určena pro 2- 4 hráče od osmi let a překvapí vás zejména svou jednoduchostí nebo vtipnými kartami. Zkrátka ideální oddechová rodinná hra na zimní večery.

Z hráče designér

Během hry Dům snů se hráči stávají spíše designéry. Dostanete před sebe na herní desce domek. V každém kole si pak hráč vybírá místnost z vyložené nabídky a s každou další kartou vybavení, střechu nebo třeba pomocníka. Místnosti se dávají na herní plán a to dle jednoduchých pravidel. Například do suterénu mohou přijít jen místnosti pro něj určené. Každá karta přináší určité body na konci hry. Počet bodů se zvětšuje, pokud jsou vedle sebe položeny karty stejného druhu. Co se týká vybavení, to můžete také umisťovat jen do určených místností. Maximálním bodovým ziskem je série čtyř střeních karet. A protože se během hry nelze zpětně na karty střech dívat, bude nakonec velkým překvapením, co jste vytvořili.

Nepodceňujte základy

Při první hře se velmi snadno podcení výstavba pro některé nudného suterénu. Následně však s hrůzou zjistíte, že bez bytelných základů, další místnosti nepostavíte. V nejhorším případě, ještě otočíte kartu s názvem ,,prázdná místnost‘‘ za nula bodů. Body navíc nepřináší ani vybavení, které nejdou hned umístit. Některé stavební chyby však můžete ještě napravit akčními kartami, avšak koncept stavby tím výrazně nepozměníte.

Relax na večer

Tato desková hra Dům snů má příjemnou dynamiku. Všichni zúčastnění hráči mají vždy stejný počet umístěných místností. Na konci hry pak jen rozhoduje, jak si každý hráč své rozmístil a co se mu podařilo ukořistit v jednotlivých kolech hry. Hra Dům snů je výborná i pro sváteční hráče, protože patří do kategorie odlehčených her, jejichž principy si lehce tak osvojíte. Nezabere ani mnoho času, takže si ji s dětmi můžete zahrát i navečer před spaním. A i pro rodiče to určitě bude výborná relaxace.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vcGFydG5lci5rb2tpc2thc2hvcC5jei9yb3RhdG9yL2tpZC8xL2FmZmlsaWQvNnZ2aHNnZW4vdmVsaWtvc3QvMjUweDI1MC9tZXRvZGEvZGlyZWN0aWQvIiB3aWR0aD0iMjUwIiBoZWlnaHQ9IjI1MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIHNjcm9sbGluZz0ibm8iPjwvaWZyYW1lPg==