Prey
19/03/2018
Kategorie: Adventury, Akční, Novinky, PC hry

Prey: Horor s mimozemskými prvky

Prey 2017 je novodobá sci – fi střílečka, která je neobyčejně chytrá a na hráče klade vysoké nároky a je jen na vás, jak se rozhodnete ji hrát. Jako obyčejnou střílečku, plíživou akci založenou na schovávání se nebo zkombinujete oboje. V obou případech budete muset postupovat takticky a promyšleně.

Na vesmírné stanici

Děj Prey se odehrává na vesmírné stanici Talos- I, která je po neúspěšných vědeckých pokusech zamořena mimozemskou navíc vražednou rasou Typhon. Vy jako hlavní hrdina budete Morgan Yu, jeden z vedoucích vědeckého týmu. Vaším úkolem je zjistit, co se na stanici stalo. Spojencem vám bude hlas pana Ledna. Ten vám bude zadávat úkoly přes vysílačku. Příběh není špatný, ale skládání si událostí z nekonečné hromady zápisků, e-mailů a zvukových záznamů začne atmosféra hry ztrácet na intenzitě.

Prey

Pozor na pavouka Mimik

Nejčastějším protivníkem je v Prey pavouk Mimik, který je velice chytrý a umí se transformovat do podoby jakéhokoliv předmětu. Nikdy tak nevíte, jestli vám náhodou nestojí za zády. Ostatní nepřátele schopnost nemají a objevují se v podobě klasických příšer. Každý nový druh však musíte analyzovat, abyste zjistili jeho silné či slabé stránky. Podle toho pak využijete svoje zbraně. Kromě toho se můžete postupem času dostat i ke speciálním schopnostem jako například teleportace či ochranné štíty. Schopnosti se dají koupit za nalezené Neuromody, kterých je k dispozici hodně, jen byste to s jejich instalacemi neměli přehánět, protože s tím se mění i DNA hlavního hrdiny.

Od skladiště až po luxusní místa

Stanice Talos-I je opravdu velká a nabízí k vyřádění se daleko více než jen vesmírné koridory, které byste očekávali. Podíváte jak do obytných a luxusních míst s kinem a bazény, tak do skladišť nebo na špinavou strojní palubu. Dostanete se dokonce i do vesmíru, kde gravitace neplatí. Prey 2017 ke stáhnutí i v češtině patří spíše mezi delší tituly, takže vám 30 hodin uteče ani nebude vědět jak. Vše ale závisí na zvolení obtížnosti, ty těžké jsou totiž opravdovou výzvou.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vcGFydG5lci5rb2tpc2thc2hvcC5jei9yb3RhdG9yL2tpZC8xL2FmZmlsaWQvNnZ2aHNnZW4vdmVsaWtvc3QvMjUweDI1MC9tZXRvZGEvZGlyZWN0aWQvIiB3aWR0aD0iMjUwIiBoZWlnaHQ9IjI1MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIHNjcm9sbGluZz0ibm8iPjwvaWZyYW1lPg==