Quake Champions
05/06/2017
Kategorie: Akční, Novinky, PC hry

Quake Champions

Milovali jste procházení prostředí střílečky Quake? Kdo by ne? Vždyť se jednalo o legendární titul, který si nemohl ve své době nechat ujít nikdo! V současnosti jsme doslova nabroušení na Quake Champions. Právě tento titul by měl po dlouhých 12 letech oživit slavnou značku, na kterou byl spoleh. Bude se jednat o návrat legendární série, aneb naopak o propadák? V mnohých ohledech se tento nástupce liší. Jestli jsou lepší nebo horší se pokusíme vystihnout, nicméně většina věcí se projeví až při samotné hře.

Quake Champions

Hlavní odlišnosti

Asi nejdříve ze všeho vás zaujme grafická stylizace hry, která se více než méně podobá futuristickému scifi. Pokud tento žánr až tolik nemusíte, moc se vám líbit nebude. A co hlavní hrdinové? Také nejsou příliš tradiční. Jejich pohyb se liší jak rychlostí, tak i pohybem a speciálními dovednostmi, jimiž oplývají. Režim jeden na jednoho není příliš povedený, nicméně jinak je hra pestrá a nabízí spousty zajímavých momentů. Zajímavé jsou i slavní kruhové skoky a poměrně rychlé tempo hry, které vás vtáhne do atmosféry.

Mód Sacrifice dává zapomenout na vlajku

Pamatujete se na slavný režim Capture the Flag? Pokud ano, mohl by vám trochu chybět. Opak je ovšem pravdou, jelikož si užijete jiného velmi podobného módu nazvaného Sacrifice. Odnášet budete lebku na určené místo, kde bude muset po určitou dobu zůstat. V týmových soutěžích ale jistě nebude nouze ani na skvělé dovednosti jednotlivých hrdinů, kteří se účastní akce. Pokud si dáte Deadmatch, pak je nejlepší volbou ještěr zvaný Sorlag.

Quake Champions

A co chybí?

Granátomet, a to citelně! Oblouková trajektorie toho z předchozích dílů byla vynikající. Nepřátelé nebudou mít svítivé barvy, které by je odlišovaly od ostatních na první pohled. Jinak si ale můžete upravit cokoli včetně zoomu a jiných záležitostí. Nepatříte-li mezi staromilce a usedlé příznivce předchozích dílů, budete se bavit, a to královsky.

PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vcGFydG5lci5rb2tpc2thc2hvcC5jei9yb3RhdG9yL2tpZC8xL2FmZmlsaWQvNnZ2aHNnZW4vdmVsaWtvc3QvMjUweDI1MC9tZXRvZGEvZGlyZWN0aWQvIiB3aWR0aD0iMjUwIiBoZWlnaHQ9IjI1MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIHNjcm9sbGluZz0ibm8iPjwvaWZyYW1lPg==