Horizon Zero Dawn
05/03/2018
Kategorie: Adventury, Akční, PS hry

Recenze Horizon Zero Dawn

V dnešním článku se zaměříme na hru Horizon: Zero Dawn a recenzi. Studio Guerilla Games tak trochu opustilo žánr stříleček a pustilo se do akčních her s Horizon: Zero Dawn. Jako hráč se vžíváte do role mladé lovkyně Aloy, kterou vyhnali z kmenu. Příběh má, ale více rovin. Aloy se bude snažit nejen začlenit do kmenu Nora, ale také začne odkrývat podrobnosti svého původu a o tragédii, která postihla Zemi. Po světě se totiž prohání stroje, která svým chováním a vzhledem napodobují pravěká zvířata.

Horizon Zero Dawn

Zpět do dávných dob

Horizon Zero Dawn je jednoduché se nechat pohltit, herní mapu je totiž radost prozkoumávat. Ve hře vystupují dva hlavní kmeny, které uctívají buď Bohyni matku nebo Slunce. Je také skvělé sledovat, jak se víra odráží v architektuře nebo odívání kmenů. Oděvy i pokrývky hlavy jsou rozmanité spolu s tetováním nebo doplňky, a to nejen u hlavní kmenů, ale i u osob, které dál potkáte. Dobrý dojem podtrhuje i anglický dabing.

Zábavný lov

Těžištěm hry je samozřejmě lov, ovšem v tomto případě zábavnou formu. Důvodem zábavného lovu jsou animace, grafika, ovládání, zbraně a mnoho dalšího. Bojujete s plechovými potvorami a není to žádná procházka růžovým sadem. Právě naopak, musíte být pozorní a nenápadní, zjistit pomocí malého přístroje Focus slabá místa, do cesty připravit pár pastí. Po chvilce vaše plánování můžete zaútočit a v tu chvíli začne opravdový tanec, ze kterého vám možná bude napoprvé i špatně. Síly poměříte i s lidskými nepřáteli, ovšem na kovová monstra nemá nikdo.

Horizon Zero Dawn

Samé superlativy

Kromě bojů a vedlejších misí na vás čeká také sběr surovin nebo vybíjení vedlejších táborů. Během hraní získáváte více zkušeností a tím postupujete i na vyšší úroveň. Hra se může pochlubit i skvělou herní ekonomikou a obtížností. V neposlední řadě se musí ocenit famózní grafika, která vás prostě dostane. Postavy jsou detailně vykresleny, stejně jako krajina, plynulé animace nebo nádherná světla hry udělají z Horizon Zero Dawn na PS4 opravdový zážitek ze hry. Jedinou nevýhodou je to že Horizon Zero Dawn na PC neseženete, protože hra byla vytvořena exkluzivně pro PlayStation 4.

 

PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vcGFydG5lci5rb2tpc2thc2hvcC5jei9yb3RhdG9yL2tpZC8xL2FmZmlsaWQvNnZ2aHNnZW4vdmVsaWtvc3QvMjUweDI1MC9tZXRvZGEvZGlyZWN0aWQvIiB3aWR0aD0iMjUwIiBoZWlnaHQ9IjI1MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIHNjcm9sbGluZz0ibm8iPjwvaWZyYW1lPg==