Resident Evil 5. 2
30/03/2015
Kategorie: Akční, Novinky, PS hry

Resident Evil 5

Osmé pokračování kultovní série Residet Evil představovalo jeden z hlavních taháků jara roku 2009. Japonský vývojář společnost Capcom přichystala tuto hru pro platformy Xbox 360 a PlayStatiton 3. Jedná se o poměrně oblíbenou hru, kterou rozhodně stojí za to zhodnotit hned z několika různých úhlů pohledu.

V čem je Resident Evil 5 typický?

Co se týká samotného ovládání tohoto nového titulu, tak to je naprosto intuitivní a shoduje se v podstatě s ovládacími prvky předchozího Resident Evil 4. Hlavní hrdina Chris Redfield je asi největší inovací a změnou. Zajímavé jsou především změny vlivu prostředí na tuto postavu. Ostré slunce třeba vyvolá v Chrisovi drobné halucinace. To samé se týká i střídání světla a stínu. Lehké přiostření zorniček je u této postavy více než patrné. Na rozdíl od zombie a jiných nepřítel z minulých dílů mají současní i nějakou tu inteligenci, a tak vás asi více potrápí. To samé se týká i zbraní, které jsou u nich ničivější.

Resident Evil 5

Propracovaný příběh

I příběh je poměrně detailní. Vše začíná v západní Africe v Kijuju. Právě tady potkává Chris svou novou kolegyni Sheevu Alomar. Spolu mají vyšetřit existenci bioorganických zbraní. Podpořit je třeba tým Alfa. Nakonec je třeba zlikvidovat bioteroristu Ricarda Irvinga. Agenti jsou nakonec napadeni obří bioorganiskou zbraní Ndesa. Vše se nakonec točí ještě okolo dalšího bioorganického viru a smrtícího nebezpečí. Oba agenti musí vše nakonec zastavit, nicméně jejich cesta nebude jednoduchá.

Mutanti a zvířecí nepřátelé ohromí

Hodně dobře jsou propracovaní především různí nepřátelé z říše zvířat a cizozemských druhů. Typický je zejména hlavonožec, který vyrůstá z krku vlastního hostitele. Jeho čepel je proklatě ostrá. Jediným parazitem opouštějícím tělo hostitele je Kikepeo. Jeho útok ze vzduchu je obzvláště nebezpečný. Stejně tak lze hovořit i o Popokarimu, což je biologická zbraň podobná netopýrovi.

Hodnocení:

Resident Evil 5 zkrátka chytí a nepustí všechny milovníky sci-fi se silným příběhem.

Zdroje obrázků: http://www.fanpop.com/clubs/resident-evil-5/images/4931740/title/resident-evil-wallpaper-wallpaper

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vcGFydG5lci5rb2tpc2thc2hvcC5jei9yb3RhdG9yL2tpZC8xL2FmZmlsaWQvNnZ2aHNnZW4vdmVsaWtvc3QvMjUweDI1MC9tZXRvZGEvZGlyZWN0aWQvIiB3aWR0aD0iMjUwIiBoZWlnaHQ9IjI1MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIHNjcm9sbGluZz0ibm8iPjwvaWZyYW1lPg==