Rise of Tomb Raider
11/01/2016
Kategorie: Adventury, Novinky, PS hry

Rise of Tomb Raider: Lara v tvrdším provedení

Rise of the Tomb Raider je jedním z nejmodernějších titulů současnosti a vyhledávají jej nejen zarytí vyznavači světa objevitelky Lary Croft. Tato neohrožená krásná archeoložka zažívá další dobrodružství. V hledání tajemství nesmrtelnosti je jejím největším nepřítelem zločinecká organizace Trinity. Dobrodružství nápadně připomíná staré díly Indiana Jonese. Vše je maximálně napínavé, temné a přitom velmi srozumitelné. Postupem času budete objevovat kouzelný svět, který rozhodně stojí za to…

Rise of Tomb Raider

Pozvolný, ale stylový začátek

V úvodní scenérii zasněžených hor si pohodlně necháte vysvětlit veškeré ovládání. Tutoriál je velmi jednoduchý a povedený. Naučíte se adekvátní reakce na jednotlivé herní situace včetně nebezpečí lavin a podobné záležitosti. Již na první pohled i při začátku hry poznáte spousty detailů. Typická je například zima, kdy se vám hlavní hrdinka bude třást anebo jiné detaily. Ovládání je velmi jednoduché a bez problémů se s Larou dostanete do mnoha poloh.

Rise of Tomb Raider

Vzpomínky a neustálé zkoumání

Samozřejmostí jsou v tomto dílu i vzpomínky na rodinu Lary Croft. Vracíme se zejména k otci této archeoložky, který se dostal v minulosti k velkému objevu. Nikdo mu ovšem nevěřil, a tak veškeré jeho snaha došla k zapomnění. Lara se rozhodne práci svého otce dokončit, nicméně při cestě za ním se setkává s odporem Trinity, která jí pochopitelně nesmrtelnost a její objev nepřeje. První polovina příběhu se odehrává ve vysokém tempu a spád vás neustále nutí těšit se na další okolnosti děje. Získáváte i potřebné vybavení a zkrátka se bavíte.

Vychytávky na každém kroku

Moc hezky jsou řešeny jednotlivé úrovně. Procházíte uzavřenými místy, ale také pestrým otevřeným světem. Hra je plná filmových sekvencí, které ji dokonale zpestří. Lara se dostává do hlubokých lesů, ale také na ruskou základnu na Sibiři a do dalších skvělých lokací. Vy si prostředí zkrátka užijete.

Zdroj obrázků: http://www.ibtimes.com/rise-tomb-raider-release-date-2015

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vcGFydG5lci5rb2tpc2thc2hvcC5jei9yb3RhdG9yL2tpZC8xL2FmZmlsaWQvNnZ2aHNnZW4vdmVsaWtvc3QvMjUweDI1MC9tZXRvZGEvZGlyZWN0aWQvIiB3aWR0aD0iMjUwIiBoZWlnaHQ9IjI1MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIHNjcm9sbGluZz0ibm8iPjwvaWZyYW1lPg==