499659-wiz8screenshot42
20/07/2015
Kategorie: Novinky, PC hry, RPG

RPG hry na PC, které v minulosti uspěly

Hry na hrdiny jsou velmi oblíbené již několik desítek let, a tak není od věci pokusit se shrnout některé z nich, které byly v minulosti velmi úspěšné a nabídly vynikající herní zážitky. Naše hodnocení bude pochopitelně velmi subjektivní, nicméně i přesto není od věci se na tento typ her soustředit. Vydáno jich bylo několik desítek. Zahrát si je bylo možné především na počítačích. Jiné herní platformy se ostatně ještě nevyskytovaly.

Lands of Lore

Jakousi klasikou mezi čtverečkovými dungeony byl titul od studia Westwood s názvem Lands of Lore. Kouzelná pohádková grafika s jednoduchým příběhem, kdy kouzelnice Scotia našla tajný diamant ničivé síly a unesla krále, si po celém světě získala obrovské množství fanoušků. Na začátku jste si prostě vybrali svého hrdinu a pak procházeli lineárně se odvíjejícím příběhem. Museli jste sice jít podle předem stanovených pravidel, nicméně možností i tak bylo hodně. Neustále objevování mapy a dalších světů člověk motivovalo jít stále dál. Postupně vyšly ještě dva další díly tohoto titulu, které ale neměly úspěch.

Wizardry

Putování za zlým Dark Savantem je charakteristické pro osmidílný seriál RPG s názvem Wizardry. Nejznámějším dílu byl bezesporu ten sedmý s názvem Crusaders of The Dark Savant. Jednalo se o díl, který fascinoval svou rozlehlostí a také spoustou různých ras a světů. Na to, že hra na pevném disku zabírala pouze několik MB a nabídla neskutečně rozsáhlý svět s hlavními bossy tyopu Brombadegga anebo právě Dark Savanta. Skvělou zábavou se vyznačoval i osmý díl se stejnými tahovými souboji.

1386745-061_01_wizardry_8

Dungeon Master

Pokud vám stačil pouze klasický jednoduchý dungeon, pak určitě stojí za zmínku série Dungeon Master. Ta je typická klasickou čtverečkovou grafikou a také zajímavým systémem boje a kouzel. Zejména druhý díl je i s exteriéry hřbitova a jiných lokací velmi poutavý a hrálo jej velké množství lidí.

Zdroje obrázků: http://www.giantbomb.com/images

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vcGFydG5lci5rb2tpc2thc2hvcC5jei9yb3RhdG9yL2tpZC8xL2FmZmlsaWQvNnZ2aHNnZW4vdmVsaWtvc3QvMjUweDI1MC9tZXRvZGEvZGlyZWN0aWQvIiB3aWR0aD0iMjUwIiBoZWlnaHQ9IjI1MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIHNjcm9sbGluZz0ibm8iPjwvaWZyYW1lPg==