Broken Sword
21/11/2016
Kategorie: Adventury, Novinky, PC hry

Série Broken Sword: Jak se v ní vyznat

Když se řekne Zlomený meč, spoustě lidí se vybaví agentura, kterou zkonstruoval známý designér Charles Cecil ze slavného vývojového týmu Revolution Software. Své působení začala tato slavná agentura již v roce 1996. Postupem času si vydobyla své místo na slunci a v srdcích mnohých hráčů je zapsána zlatým písmem až dodnes. Jaké díly Broken Sword vlastně obsahoval a co na nich bylo zajímavého? To si pochopitelně povíme v následujících řádcích. Historie, mytologie, adventura, pohádka. Všechny tyto termíny lze spojit v jeden a máme na světě tuto známou ságu.

Broken Sword

Kde to všude začalo

Na počátku všeho byl titul Broken Sword 1: The Shadow of the Templars. Vydána byla tato hra studie Virgin již v roce 1996. Typický byl začátek různými názvy jako Circle of blood ve Spojených státech amerických nebo Les Chevaliers de Baphomet ve Francii a mnohými dalšími. Americký výletník George Stobbart se pohodlně prochází podzimní studenou Paříží, když dojde k výbuchu bomby, již nastražil muž v klaunském převleku. Do celého vyšetřování se pustí na vlastní pěst, přičemž se k němu připojí fotografka Nico Collard. V roce 1997 vychází další díl The Smoking Mirror. V této části hlavnímu hrdinovi unáší jeho současnou přítelkyni Nico Collard v pozadí nalezení zlata bájných Mayů.

Když drak spí…

Broken Sword: The Sleeping Dragon představuje třetí díl celé série. Na tento díl navazuje Anděl smrti z roku 2006. Typický je systémem ovládání point-and-click, k němuž se po předchozí části z roku 2003 opět vrací. George nemá žádnou práci a dostává se do krize. Jeho život ale naruší záhadami opředená žena Anna Maria. Nové dobrodružství je tak zase na světě.

Broken Sword

The Returns of the Templars

Návrat templářů se řadí mezi neoficiální titul z této slavné série. Vytvořili ji totiž samotní fanouškové. K jejímu vytvoření došlo v roce 2008 mezi oficiálním druhým a třetím dílem. Byla fakticky dílem skuoiny Perla Group. Zaslechli jsme v ní ale pouze německý hlas. Pro tento Broken Sword čeština nebyla. I tak si ale hráči užili 2D enginu a nabažili se prostředí.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vcGFydG5lci5rb2tpc2thc2hvcC5jei9yb3RhdG9yL2tpZC8xL2FmZmlsaWQvNnZ2aHNnZW4vdmVsaWtvc3QvMjUweDI1MC9tZXRvZGEvZGlyZWN0aWQvIiB3aWR0aD0iMjUwIiBoZWlnaHQ9IjI1MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIHNjcm9sbGluZz0ibm8iPjwvaWZyYW1lPg==