Splatoon 2
25/06/2018
Kategorie: Novinky, PC hry

Splatoon 2: Octo Expansion

Když v loňském roce Splatoon 2 vyšel, nebylo mu moc, co vyčíst. V průběhu roku se ještě ztrojnásobil počet map, stejně tak počet zbraní, objevil nový herní mód, nová várka fabionu, soundtracku a vznikla tak příběhová kampaň Octo Expansion.

Staré i nové postavy

Octo Expansion se zaměřuje na jediné a to na singleplayer. Přidává také ještě vedlejší příběhovou kampaň, kde se snažíte dostat z hlubokomořského příkopu.  Hluboké moře je znázorněno jako propletené metro s pasažéry, kteří jsou inspirováni skutečnými obyvateli hlubokého dna.  Například stejnonožce, blofish či průvodčího mořskou okurku pojmenovanou jako  C.Q. Cumber.  Kromě nových postav se však vrací i staří známí. Třeba válečný veterán Cap’n  Cuttlefish či Agent 3.  Jak už název naznačuje, rozšíření se věnuje i  Octolingům, tedy chobotnicím nepřátelům olihních Inklingů.

Až 80 úrovní

To nejlepší na hře jsou však úrovně.  Úrovní je rovnou 80, což znamená dvojnásobek úrovní, než které byly v základu. V některých úrovních musíte projet po lince, sestřelovat balónky, vyhýbat se překážkám a ještě si odemykat nové cestičky. V jiných naopak zase se střelbou postrkávat koule po nakloněných plošinách nebo jindy ostřelovačkou zlikvidovat nepřátele.  Někdy narazíte na to, že se princip úrovní opakuje, ale nebojte, vždy je k němu přidán nějaký háček, takže se nudit určitě nebudete. Octo Expansion také zajímavě pracuje se strukturou postupování.  Každá úroveň je stanicí metra a prvotním cílem je získat 4 části tajemné věci.  Tato věc má pak  Octolingovi pomoci při útěku z podzemí.

Pro Octolingy i Inklingy

Hlavní odměnou po dokončení kampaně je možnost si zahrát také v multiplayerových zápasech, což je pěkné a odůvodněné příběhem. Octo Expansion ždímá potenciál, který Splatoon 2na pc a jeho kampaň zřejmě jen naťukla. Celkově je design levelů skvělý, vyšší obtížnost zajímavější a hravost v jádru hry by tak měla potěšit každého Octolinga i Inklinga.

PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vcGFydG5lci5rb2tpc2thc2hvcC5jei9yb3RhdG9yL2tpZC8xL2FmZmlsaWQvNnZ2aHNnZW4vdmVsaWtvc3QvMjUweDI1MC9tZXRvZGEvZGlyZWN0aWQvIiB3aWR0aD0iMjUwIiBoZWlnaHQ9IjI1MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIHNjcm9sbGluZz0ibm8iPjwvaWZyYW1lPg==