Antihero

Strategická hra Antihero

V poslední době se deskové hry dostaly ze stolů, spíše do počítačů. Nalezneme tak elektronické verze třeba hry Osadníci z Katanu nebo Le Havru. Hra, o které bude dnešní recenze, sice nemá žádnou fyzickou předlohu, ale jistě by se dala hrát i na stole. Strategická hra se jmenuje Antihero a její největší výhodou je, že ji může hrát i jeden hráč.

Antihero2

Viktoriánský Londýn

Ve hře Antihero se dostanete do dob Charlese Dickense, tedy doby viktoriánského Londýna. Jedná se o čas, kdy bohatí jsou stále bohatší a chudí se snaží uživit všemožnými způsoby s tím, že jako nejlepší způsob se zamlouvá vychytralost a likvidaci veškeré konkurence. Takže stejně jako v každé hře se budete snažit zneškodnit protihráče. Proto, abyste vyhráli, musíte nasbírat určitý počet žetonů, které získáváte z oblasti síly, majetku a expanze. Cest k vítězství je více, což je příležitost jak kombinovat možnosti a vymýšlet postupy. Budete trénovat své gangy, obsazovat kostely i se zbavovat vlivných lidí. Nesmíte ale zahálet a dobře reagovat na chování protivníka.

Základní postavy

Základem Antihero je sedm jednotek, s tím, že každá se hodí při hře na něco jiného a určitě je budete využívat všechny. I když ne pořád. Hlavní zloděj má za úkol prozkoumávat ulice, rozšiřovat pole působnosti a loupit domy, zejména kvůli penězům. Neméně důležití jsou zloději dětští, kteří obsazují různé instituce například kostel, sirotčinec atd. a podle toho přinesou buď peníze, nebo další materiály určené k vydírání. Dalšími účastníky jsou rváči. Ti blokují ulice a přidávají se případně ke gangu. Do sestavy už zbývají jen sabotéři, vychovatelé a asasinka. Zkrátka všichni mají své místo, pozici a svou práci. Za začátku však nemáte přístup ke všem a musíte postupným vývojem vybudovat i tuto sebranku a zároveň se soustřeďovat na vymýšlení akcí za účelem dosažení cíle.

Pro milovníky analýz

Tuto hru můžete hrát jak lokálně, tak online. Buď po kolech s tím, že vždy obdržíte e-mail po odehrání protihráče, nebo v reálném čase. Tato hra je originální a strategickou hrou jednoho hráče inspirovanou deskovými hrami. Ideální je pro milovníky analýzy a sestavování nejrůznějších kombinací. Výhodou proti deskovkám však je, že vás nebude nikdo netrpělivě popohánět, abyste se už konečně rozhodli. Povedená je také stylizace a ilustrace celé hry.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vcGFydG5lci5rb2tpc2thc2hvcC5jei9yb3RhdG9yL2tpZC8xL2FmZmlsaWQvNnZ2aHNnZW4vdmVsaWtvc3QvMjUweDI1MC9tZXRvZGEvZGlyZWN0aWQvIiB3aWR0aD0iMjUwIiBoZWlnaHQ9IjI1MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIHNjcm9sbGluZz0ibm8iPjwvaWZyYW1lPg==