Overwatch
20/06/2016
Kategorie: Akční, Novinky, PC hry

Střílečka Overwatch zabaví, a to slušně

Myslíte si podle obrázků, že je Overwatch od Blizzardu jen nevýrazná střílečka? Jste na omylu. Jedná se totiž o skvělou akci, která vás stoprocentně dokonale zabaví. Jedná se o hru, která je plná paradoxních situací. V minulosti vznikalo několik velmi podobných projektů, jejichž stopami se Overwatch vydal. S největší pravděpodobností získala inspiraci zejména z titulu Defense of the Ancients.

Svižná akce se vším všudy

Výběr z 12 postav jednoznačně předurčuje celou hru k velmi zajímavé akci. Každá z těchto postav ovšem disponuje pouze jednou jedinou zbraní a také třemi základními dovednostmi. Jedna schopnost je bohužel navíc ulitmátní a lze ji využít pouze jednou jedinkrát za velmi dlouhou dobu. Z dalších schopností jmenujme také pohybový trik a speciální atak. Pohyb je ideální hlavně v momentu, kdy potřebujete nutně uniknout z již neřešitelné situace. Využít je můžete i na dohnání nepřítele, který je již zdánlivě nedostižitelný.

Overwatch

Standardní fungování zbraní

Co se zbraní týče, tak ty fungují zcela běžným způsobem. Nenajdeme zde ani absenci klasického přebíjení. Z pohledu celkového arzenálu se jedná spíše o charakter střílečky typu arény či jiných především válečných akčních titulů. Vynikající je především granátomet, který dokáže metat granáty v obloukovém ražení. Dynamika celého zbraňového arzenálu sice nijak výrazně nevyniká, ale rozhodně neurazí. Zastřílíte si zkrátka velmi solidně.

Styl komiksu může překážet

I přes vynikající prostředí, grafiku, zvuky i hratelnost může někomu zavazet trochu komiksovější ražení grafického ladění hry. I díky tomu může na první pohled celá hra působit poněkud dětinsky a ne příliš poutavě. Pokud se ale od tohoto aspektu poněkud oprostíte, budete mít vyhráno, nebo vystříleno? Záleží pouze na vás a vašem procházení hrou.

PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vcGFydG5lci5rb2tpc2thc2hvcC5jei9yb3RhdG9yL2tpZC8xL2FmZmlsaWQvNnZ2aHNnZW4vdmVsaWtvc3QvMjUweDI1MC9tZXRvZGEvZGlyZWN0aWQvIiB3aWR0aD0iMjUwIiBoZWlnaHQ9IjI1MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIHNjcm9sbGluZz0ibm8iPjwvaWZyYW1lPg==