Svět vůní
16/10/2017
Kategorie: Deskové hry, Novinky, Ostatní hry

Svět vůní: Jedinečná hra pro děti i dospělé

Svět je plný vůní a pachů. Setkáváme se s líbivými vůněmi i s nepříjemnými zápachy. A právě některé vůně nebo pachy nám mohou znovu připomenout události z našeho života, na které už jsme třeba zapomněli. Čichová paměť je starší než ty druhy paměti, které známe. A i proto je Nosíková- hra s vůněmi výborná pro děti, aby se naučily lépe rozpoznávat pachové vjemy.

Jediná svého druhu

V našem světě je dominantní především vizuální vnímání a náš zrak. S tímto dominantní smyslem pracuje i celá řada her, například postřehové hry, ve kterých se odlišují třeba barvy nebo tvary. Najdeme také hry určené k posílení sluchového vnímaní jako je například sluchové pexeso nebo hry zaměřené na hmat jako je Zajíc v pytli. Naprostým unikátem tohoto druhu je právě hra Nosíková zamřena na čich. Na jinou podobnou hru určitě jen tak nenarazíte.

Jak hrát?

Nosíková je jednoduchou hrou pro děti od 4 let. Hra je založena na principech jiných známých her a to pexeso a loto. Ovšem obohaceno o již zmíněný smyslový rozměr zamřených na čich. Hráčům se tak nabízí neobyčejný zážitek, který určitě osloví nejen děti, ale i dospělé. Hra má tři varianty, které můžete vyzkoušet. Tou první je varianta pexesa s vůněmi. K této variantě budete potřebovat kartičky s obrázky, které zamíchají a rozloží na stůl obrázkem dolů. Obrázky představují jednotlivé vůně. Nádobky s vůněmi si připravíte vedle kartiček. Nejprve si vytáhnete jednu nádobku, přivoníte a otočíte jednu kartičku pexesa. Následně rozhodnete, zda kartička sedí s vůní. Vítězí ten, kdo posbíral nejvíce obrázků/kartiček. Druhou variantou je vlastně klasické pexeso, kde hledáte stejné dvojce vůní. Třetí varianta loto spočívá v tom, že postupně hledáte kartičky související s danou vůní.

Hodnocení

Hra s vůněmi Nosíková od Granny je opravdu velmi pěknou a naučnou hrou pro děti. Hra pomáhá k obohacení smyslového vnímání a propojení určité věci nebo situace s vůní. Tato hra je skvělá i vtom, že se nemusíte omezit pouze na 3 dané varianty, ale můžete si s vůněmi a pachy vymyslet další svoje varianty a poznávání. Co se týká zpracování, kartičky jsou hezky graficky upravené a u lahviček s vůněmi se nemusíte bát, že by vám nevydržely. Při správném zavírání lahviček vydrží dlouho.

PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vcGFydG5lci5rb2tpc2thc2hvcC5jei9yb3RhdG9yL2tpZC8xL2FmZmlsaWQvNnZ2aHNnZW4vdmVsaWtvc3QvMjUweDI1MC9tZXRvZGEvZGlyZWN0aWQvIiB3aWR0aD0iMjUwIiBoZWlnaHQ9IjI1MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIHNjcm9sbGluZz0ibm8iPjwvaWZyYW1lPg==