Walking Dead 2
30/01/2017
Kategorie: Akční, Novinky, Online hry

The Walking Dead: Season 2

Nová hra pocházející od Telltale je jakýmsi titulem, který do značné míry připomíná spíše film než cokoli jiného. Není se čemu divit, protože usměrňování samotného děje je opravdu minimální. Jedná se sice o jakési pasivní počínání, nicméně i přesto může ponurá atmosféra plná oživlých mrtvol dokonale bavit. Ostatně již Walking dead online ukázalo prostřednictvím seriálu, že předloha z roku 2004 v podobě komiksu Roberta Kirkmana byla opravdu silná. V čem tedy tkví hlavní plusy a mínusy hry?

Předloha jako modla

Samotná předloh hraje u této hry velmi důležitou roli, nicméně nelze zapomenout ani na to, že příběh je zcela nový. Odehrává se nicméně pouhý rok po konci prvního dílu. I proto si našla hra pochopení pouze u těch, kteří hráli první díl. Hlavní osobou celého děje je mladá Clementine, která hodně vyspěla od doby, kdy odešel Leo. Uvažuje mnohem racionálnější a její postoje jsou jistější. Skupina přeživších bloumá krajinou. Rodí se noví lidé, nicméně bohužel často i umírají. Mezi brutálními scénami si hrdinové ale také povídají.

Walking Dead 2

Vydloubnuté oko a uříznutý kousek hlavy

Jste slabší povahy? Tak to se raději to hraní ani nepouštějte! Může se totiž velmi jednoduše stát, že vám z některých scén nebude zrovna dobře! Klasiku představuje nejen zašívání hluboké rány na ruce, kterého si užijete díky Clementine na počátku více než dost. Ne zrovna optimální je třeba vydloubnutí oka z důlku anebo postupné ukrajování plátků hlavy. Smrt je na každém kroku, čemuž se nelze divit. Zombie v podstatě nic jiného nepředstavují. Stříkání krve každému nevyhovuje.

Současná seriálová horečka v herní praxi

Seriál Walking dead online je neskutečně oblíbený, a tak není vůbec od věci, že i druhé herní pokračování na sebe nenechalo dlouhou dobu čekat. Jen samotný efekt už není takový, jaký byl u prvního dílu samotného seriálu. To se ale nemůžeme ničemu podivovat, protože moment překvapení je skutečně dávno pryč.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vcGFydG5lci5rb2tpc2thc2hvcC5jei9yb3RhdG9yL2tpZC8xL2FmZmlsaWQvNnZ2aHNnZW4vdmVsaWtvc3QvMjUweDI1MC9tZXRvZGEvZGlyZWN0aWQvIiB3aWR0aD0iMjUwIiBoZWlnaHQ9IjI1MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIHNjcm9sbGluZz0ibm8iPjwvaWZyYW1lPg==