Tour de France 2018
09/07/2018
Kategorie: Novinky, Závodní

Tour de France 2018: Projížďka krásnou Francií

Velkolepý závod profesionálních cyklistů Tour de France s tradicí už od roku 1903 přišla do našich herních zařízení stejnojmenná hra.  Cyklistická hra vznikla už v roce 2011 a letos je to tak už několikáté vydání.  A jak se poslední díl povedl?

Tour de France 2018 nabízí základ z klasického závodu tedy 21 etap a také speciální závody. S tím přichází několik herních módů rozšiřující hru.  Hned po zapnutí na vás vyskočí nové přehledné menu, ve kterém se budete snadno orientovat.  Menu vám nabídne možnost hraní pro Trénink, Editor,  Race, Challenge, Pro Team, Pro Leader a další.  Mód Race vám odemkne i speciální závody  pro krásných krajích Francie. Pro Team je zase mód, ve kterém získáváte body pro svůj tým. Pro Leader je mód kariéry, kde si vytváříte svou vlastní postavu.  U módu Challenge se soutěží především o medailové pozice. Tour de France 2018 nabízí také možnost hry s více hráči buď proti sobě, nebo jako společníci.  A pokud jste v této hře teprve nováček, v kategorii trénink se naučíte hru hrát.

Tour de France 2018

Budete se asi více kochat než hrát

Co se týká grafické stránky hry, tady se toho moc nezměnilo, ale přece jen budovy i lidé vypadají reálněji.  Přestavěného a nového grafického zpracování se dočkalo jen úvodní menu, jak už bylo popsáno výše.  Někomu by mohla vrásky na čele udělat hratelnost.  Jeden závod totiž může trva i 3 hodiny v reálném čase. To nemusí každý vydržet. Navíc se ve hře vyskytují stále menší chyby, jako například smršťující se hráči nebo ovládání, které je sice jednoduché, ale držet jedno tlačítko více než hodinu může být otravné.  Hra Tour de France 2018 se spíše snaží, abyste jste měli co největší zážitek z francouzské krajiny, místo velkého hracího snažení.

Jednoduché zpracování i pro začátečníky

Ve výsledku se hra tedy moc nezměnila, víceméně vše zůstalo při starém.  Což je, škoda.  Záživnější ovládání nebo lepší grafika by určitě na hře přidala na kvalitě.  Na druhou stranu hra určitě neomrzí a to díky spoustě herních módů a i začátečníci hru rychle pochopí, protože je vše jednoduše zpracované a pro všechny.

PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vcGFydG5lci5rb2tpc2thc2hvcC5jei9yb3RhdG9yL2tpZC8xL2FmZmlsaWQvNnZ2aHNnZW4vdmVsaWtvc3QvMjUweDI1MC9tZXRvZGEvZGlyZWN0aWQvIiB3aWR0aD0iMjUwIiBoZWlnaHQ9IjI1MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIHNjcm9sbGluZz0ibm8iPjwvaWZyYW1lPg==