Tropico 5
01/10/2018
Kategorie: Novinky, PC hry, PS hry

Tropico 5: Nejlepší budovatelská strategie

Tropico 5 je budovatelskou hrou, stavící hráče do role diktátora.  Diktátor řídí vše, co děje v jeho říši a to od ekonomiky, stavby budov až po vědu a výzkum.

Cíl hry je jasný!

Cílem hry je vytvořit impérium, které bude dlouhodobě prosperovat, a jako diktátor můžete využít i méně morální nástroje. Hra Tropico 5 začíná v koloniálním věku a je pouze na vás, zda zůstanete s pár osadníky u pěstování rostlin nebo vybuduje impérium rozsáhlé po celém světě.  Jako diktátor budete mít na starosti vše, což na jednu stranu znamená velkou volnost, ale na druhou stranu také zodpovědnost.

Tropico 5

Co se naučíte?

Stejně jako ostatní díly Tropica, je i tento díl příležitostí, jak se děti mohou naučí základní informace o společnosti, fungování státu a ekonomice. Navíc zábavnou formou. Díky poutavé hratelnosti a zábavě si procvičíte spoustu svých dovedností.  Například při stavbě osad a později i při neustálém rozšiřování impéria využijete kromě logického myšlení také schopnost plánování dopředu.  Díky zvratům se zase naučíte nést odpovědnost za své činy a rozhodnutí.  V této hře se můžete pozastavit a porovnat skutečné události z historie, z nynějška s tím co, jste zažili ve hře.

Provedení hry na jedničku

V žánru budovatelských strategií je hra Tropico 5 rozhodně to nejlepší, co si můžete zahrát.  I přes široký záběr a komplexnost není hra složitá na hraní a navíc od posledního dílu došlo k mnoha změnám, které usnadňují hru i začátečníkům.  Hrát můžete kombinací klávesnice a myši, ale ani ovládání na konzolovém ovladači se hra neovládá špatně.  Co se týká grafiky, ta se povedla skvěle. Tropický ráj totiž vypadá velmi živě a rozmanité prostředí jen tak neomrzí.   Své dojmy z hry si také můžete předávat pomocí audio chatu ve hře více hráčů.  Pokud máte v sobě budovatelské sklony, je hra Tropico 5 a její předešlé i budoucí tituly přímo pro vás.

PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vcGFydG5lci5rb2tpc2thc2hvcC5jei9yb3RhdG9yL2tpZC8xL2FmZmlsaWQvNnZ2aHNnZW4vdmVsaWtvc3QvMjUweDI1MC9tZXRvZGEvZGlyZWN0aWQvIiB3aWR0aD0iMjUwIiBoZWlnaHQ9IjI1MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIHNjcm9sbGluZz0ibm8iPjwvaWZyYW1lPg==