Two Point Hospital
07/01/2019
Kategorie: Novinky, PC hry

Two Point Hospital: Hra pro všechny, co se chtějí dobře pobavit

Kultovní Theme Hospital asi není potřeba nijak představovat.  Před 20 lety si tato hra získala srdce mnoha hráčů a někteří na ni vzpomínají s oblibou ještě dne.  To už však nemusí, lotos byl totiž vydán duchovní nástupce Theme Hospital a Two Point Hospital.

Humor na prvním místě

Two Point Hospital je dost podobný svému předchůdci. Úkolem hráče je vybudovat sofistikovanou nemocnici, vyšetřit a vyléčit všechny příchozí pacienty.  S běžnými problémy jako je např. cukrovka nebo vysoký tlak se tu však nesetkáte.  V čekárně spíše uvidíte pacienty s daleko závažnějšími případy, třeba jedince s žárovkou zašroubovanou do hrudníku místo hlavy.  To, ale není to nejhorší, daleko závažnější je choroba ,, monobrow‘‘ se kterou se v nemocnici setkáte.  Zmíněné nemoci napovídají, že hra má být hlavně humorná.  Pobaví vás doktoři, popisy nemocí i následná léčba.  A k tomu všemu se ještě nemocnicí nesou hity s místního rádia Two Point Radio.

Výzva nebo relax?

V rámci kampaně navštíví hráč několik nemocnic a vždy je třeba začít úplně od základů.  To znamená postavit recepci, oddělení, lékárnu, toalety a další běžné věci. V každé nemocnici na hráče však čeká jiný úkol, respektive soubor úkolů.  Nejdříve je nutné splnit základní věci jako dosáhnutí určité finanční hodnoty nemocnice nebo vyléčit určitý počet zaměstnanců. Později budete mít za úkol zkoumat nově objevené nemoci a postavit tomu příslušné oddělení pro pacienty s danou nemocí.  Nejnápaditější úrovní je určitě státní klinika, ve které nedostáváte zaplaceno za vyléčeného pacienta za splnění úkolů od státu.  Na první pohled by se mohlo zdát, že celá hra postrádá postup obtížností a nepředstavuje tak žádnou výzvu. Obtížnost se však skrývá pod získáváním zlatých hvězd, které jsou tři.  Takže kdo bude chtít, může relaxovat u první úrovně a kdo ne, může snažit získat všechny hvězdičky.

Two Point Hospital

Nemocniční tycoon

Two Point Hospital  na pc je sice velmi přístupnou hrou, ale neznamená to, že nemá dostatečnou hloubku.  Milovníci čísel, tabulek a grafů budou mít určitě radost.  Co se týká grafiky a dalších dekorativní prvků je ve hře nepřeberné množství v podobě diplomů, kostlivců nebo nejrůznějších plakátů.  Two Point Hospital je prostě dobrý nemocniční tycoon a nabízí to, co se od něj čekalo.  Na druhou stranu nepřináší nic nového, ale mírné nedostatky přebije skvělý humor a hratelnost.

PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vcGFydG5lci5rb2tpc2thc2hvcC5jei9yb3RhdG9yL2tpZC8xL2FmZmlsaWQvNnZ2aHNnZW4vdmVsaWtvc3QvMjUweDI1MC9tZXRvZGEvZGlyZWN0aWQvIiB3aWR0aD0iMjUwIiBoZWlnaHQ9IjI1MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIHNjcm9sbGluZz0ibm8iPjwvaWZyYW1lPg==