Tyranny
24/07/2017
Kategorie: Novinky, RPG

Tyranny: Být pánem v rozervaném světě

Obsidian Entertainment vydalo některé zajímavé a poutavé tituly, mezi které jistě patřila hra Pillars of Eternity. Na tuto RPG řež vzpomínáme se slzou na víčku, nicméně již je dávno součástí minulosti. Dnes se zmiňovaná firma vytasila s novinkou Tyranny. Svět lidí se opět smísí se zlými kostlivce, ghouly a nahlouplými skřety. Do toho všeho se ještě přidává krutá královna Kyros, která se snaží i to, aby se v celé oblasti opět objevil řád. Kde se ale v samotné hře budete vlastně objevovat vy? To se dozvíte mimo jiné v tomto článku.

Tyranny

Zlo v hlavní roli

Kyros je v podstatě neomezenou vládkyní celé bájné země Terratus. Nikdo ji ale moc příliš často nevidí. Na všechno má totiž své vlastní lidi. Pro své souboje si tato vládkyně vytvořila dvě obrovské armády. Jde o dva velké klany. Tím prvním je elitní armáda Disfavored. Druhý Scarlet Chorus se vyznačuje tím, že doslova přetéká ve švech a je plný násilníků, vrahů a jiných nekalých existencí. V jeho čele je Arcon. Vy budete hrát za takzvaného Fatebindera. Jedná se prakticky o člena jednotky, jež nad oběma klany dohlíží.

Diplomat každým coulem

Mohlo by se zdát, že budete spíše vojensky dohlížet na pořádek v celé říši. Ne vždy tomu tak ale je. Stáváte se spíše jakýmsi diplomatem. Také budete fungovat jako poslíček. Na počátku třeba musíte velitelům oddílů Disfavored přivézt kouzlo Edict od Kyros. Královna si přeje, aby byla celá oblast kompletně srovnána se zemí. U Tyranny si musí počkat, než se celý děj rozjede. Hra není až tak ukecaná jako Planescape: Torment, nicméně Pillars of Eternity v tomto ohledu předčí.

Tyranny

Důraz ne detail

Ten je v Tyranny doslov alfou a omegou. Postavy jsou z pohledu svých charakteristik velmi precizně prokreslené. Už to je předpokladem, že vám na některých bude záležet. Jako Fatebinder ale budete muset být někdy i brutální a nesmlouvavý. Bojový systém postrádá přemíru taktiky, což je v tomto případě dobře. Kouzla lze využívat skoro neomezeně stejně tak jako bojové schopnosti. Pouzovat ale budete muset. Jediným probléme Tyranny bude snad jen vcelku brzký konec v momentu, kdy budete chtít hrát dál…

Zdroj obrázků: http://www.rpgsite.net/review/5073-tyranny-review

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vcGFydG5lci5rb2tpc2thc2hvcC5jei9yb3RhdG9yL2tpZC8xL2FmZmlsaWQvNnZ2aHNnZW4vdmVsaWtvc3QvMjUweDI1MC9tZXRvZGEvZGlyZWN0aWQvIiB3aWR0aD0iMjUwIiBoZWlnaHQ9IjI1MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIHNjcm9sbGluZz0ibm8iPjwvaWZyYW1lPg==