Úniková hra
23/07/2018
Kategorie: Deskové hry, Novinky

Úniková hra i u vás doma!

Není to tak dávno, co se populární únikové hry dočkali a i podoby deskové hry.  Na trhu se jich najednou objevilo hodně a jednou z nich je i karetní úniková hra s názvem Exit: Úniková hra.  Hra dostala i prestižní ocenění Kenner  Spiel des Jahres a na jeden z titulů, konkrétně titul Tajná laboratoř se dnes podíváme blíže.

Jak se úniková hra hraje?

Cíl hry je určitě všem jasný, uniknout společně ze zamčené místnosti.  K tomu, aby se hráči z místnosti dostali, je třeba vyřešit několik záhad v laboratoři. Podle instrukcí se doberou určité karty rébusů a podle zadání se snaží rébus vyluštit.  Rébus se vždy vztahuje k nějakému předmětu v místnosti.  K úspěšnému vyluštění záhady je zapotřebí najít správnou kombinaci tří chemikálií. Ve chvíli, kdy si hráči myslí, že našli správné chemikálie, zadají kombinaci do dešifrovacího kotouče pod symbol k momentálně řešenému rébusu.  Kotouč pak pomocí odkáže na nějakou kartu odpovědi, která řekne, zda hráči uspěli či nikoliv.  Pokud byli hráči neúspěšní, musí hledat jiné řešení. V případě nouze jsou k dispozici až tři nápovědy pro každý rébus/ hlavolam.  Jakmile hádanku rozluštíte, dostanete další instrukce k pokračování.

Originální hádanky

Co se týká samotných rébusů, jsou opravdu originální a nápadité, ale navzájem se od sebe odlišují, takže budete pokaždé překvapeni. Každý hlavolam navíc vyžaduje trochu jiný způsob myšlení. To ale nevadí, aspoň se tak k řešení dostanou všichni. Ideální počet hráčů jsou tři až čtyři. Jedinou slabinou je nevyváženost obtížnosti hádanek. Některá jsou primitivní, jiná mohou trvat dlouho, než je rozluštíte. Pokud samozřejmě nevyužijete nápovědy.

Jednorázový zážitek

Stejně jako jiné a reálné únikové hry, je i tato jednorázovým zážitkem. Po dohrání už budete totiž znát řešení a zároveň hru trochu zničíte, protože to jisté úkoly vyžadují. Toho se však lze vyhnout nakopírovaným herním sešitem. Ale i kdybyste hru zničili, až tak moc se nestane. Nízká cena i tak přinese sice jednorázový, ale skvělý zážitek.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vcGFydG5lci5rb2tpc2thc2hvcC5jei9yb3RhdG9yL2tpZC8xL2FmZmlsaWQvNnZ2aHNnZW4vdmVsaWtvc3QvMjUweDI1MC9tZXRvZGEvZGlyZWN0aWQvIiB3aWR0aD0iMjUwIiBoZWlnaHQ9IjI1MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIHNjcm9sbGluZz0ibm8iPjwvaWZyYW1lPg==